Itt találod az összes cikket a „Dél-Korea” témában!
Ha a harckocsik és hadihajók hidrogénmotor meghajtást kapnak, azzal kis túlzással megmentik a bolygót. A hadseregek a világ legnagyobb üzemanyag-fogyasztói közé tartoznak: a globális kibocsátás 5,5 százalékáért felelősek.
A robotizáció fejlődésével egyre több területen jelennek meg olyan eszközök, melyek célja az emberi munka megkönnyítése. A legújabb innováció a repülő robotkocsi, ami különböző terepeken könnyíti meg a tehermozgatást.
Olyan összetételű EV-akkumulátort sikerült építeni, ami a napjainkban forgalomban lévő cellákhoz képest egy csapásra akár másfél-kétszeresére növelheti a hatótávot. Gyártásra kész megoldást tettek le az asztalra a tudósok.
Nem elég, hogy eleve ez lett volna az első és legnagyobb óriáskerék, ami küllők nélkül működik, a tervezők még nagyobbat álmodtak, és úgy döntöttek, dupla gyűrűt építenek belőle. A mérnöki csoda az otthonára jellemző innováció és hagyománytisztelet összefonódását jelképezi.
„A Koreai Köztársaság és az EU közötti kereskedelem újraindítását nagy sikerként, erőfeszítéseink elismeréseként könyvelhetjük el, és a jelenlegi nehéz gazdasági körülmények között az nagy előnyökkel jár majd az európai termelők számára.”
Továbbra is Dél-Korea jár az élen az 5G-s hálózat kiépítésében, a második helyre Svájc kapaszkodott fel.
Dél-Korea a világon elsőként indította el a digitális jogosítványt, amellyel egyelőre csak boltokban igazolhatják magukat az emberek, de hamarosan szélesebb körben is tervezik az alkalmazását.
A februárban piacra kerülő Galaxy S10 egyik legjelentősebb fejlesztése, hírek szerint, a kriptovaluták használatának támogatása lesz.
2019-ben is a dél-koreai a világ leginnovatívabb gazdasága a Bloomberg Innovation Index szerint; Magyarország 5 helyet rontva a 32. helyre csúszott.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.