állami nyugdíj

Itt találod az összes cikket a „állami nyugdíj” témában!

Hogyan változik a katások nyugdíja?

Hogyan változik a katások nyugdíja?

A katások nagyon alacsony állami nyugdíjra lesznek jogosultak. Vajon mire számíthatnak a 2022-es módosítások után annak tudatában, hogy sem a járulékalap, sem a szolgálati idő nem emelkedik?
2021. 03. 18., 13:45
Ennyivel kevesebb a nyugdíjas Romániában

A tavalyi utolsó negyedévben Romániában a nyugdíjasok átlaglétszáma 5,123 millió főt számlált, kétezerrel kevesebbet, mint az előző negyedévben, az átlagnyugdíj 1636 lej volt, ami 8,7 százalékos emelkedést jelent a harmadik negyedévhez képest.

2021. 01. 27., 14:00
Minden nyugdíjat újraszámolnak Romániában

Illúzió a nyugdíjak 40 százalékos emelése – véli a román munkaügyi miniszter. Raluca Turcan szerint másfél év alatt újraszámolnak minden nyugdíjat.

2020. 11. 01., 16:00
2050-ben 200 százalékos lehet az öregedési index

Akár már 2050-ben elérheti a 200 százalékot a magyar öregedési index a legfrissebb előrejelzések szerint, vagyis demográfiai változások nélkül sokkal több nyugdíjast kell eltartania az aktív dolgozóknak. A ma 30-59-es korosztályba tartozó magyarok pedig most úgy gondolják, ha elérkezik számukra a nyugdíjaskor, havi 215 ezer forintra lesz szükségük, hogy kényelmesen megéljenek.

2020. 10. 29., 17:30
Még mindig keveset teszünk a nyugdíjas évekért

A korábbi évekhez hasonlóan ellentmondásosan látják a nyugdíjjövőjüket a magyarok: bár 82 százalékuk fontosnak tartja az öngondoskodást, mégis főleg az állami nyugdíjra számítanak időskorukban - többek között ez derül ki a K&H Biztosító kutatásából.

2019. 12. 31., 11:00
Még mindig téma a nyugdíjhalmozás Romániában

Mélyen igazságtalannak tartják Romániában, amikor egy 45 éves ember, munkaképessége teljében nyugdíjba vonul egy állami intézménytől, majd visszamegy dolgozni szintén a közszféra valamelyik intézményébe.

2019. 12. 18., 09:30
Egyre forróbb téma a nyugdíjkérdés Romániában

Fennáll a veszélye, hogy a román állam húsz éven belül nem lesz képes folyósítani a nyugdíjakat a jelenlegi rendszer átfogó reformja nélkül – mondta Florin Cîţu pénzügyminiszter.

2019. 12. 12., 14:00
Az egyik hitelminősítő szerint Románia nem hasít

A Standard and Poor's nemzetközi hitelminősítő stabilról negatívra rontotta Románia államadós-besorolásának kilátásait, ugyanakkor megerősítette „BBB mínusz/A-3” szintű, befektetési ajánlású besorolását.

2019. 12. 10., 14:00
Nem tüzelnek a katonák nyugdíjára Romániában

A különleges nyugdíjak egy részének megszüntetését helyezte kilátásba Raluca Turcan román miniszterelnök-helyettes. Jelezte viszont, hogy a katonák, bírák és ügyészek kivételt képeznének.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS