Adópolitika

Itt találod az összes cikket a „adópolitika” témában!

Kedvező adóváltozásokkal számolhatnak a vállalkozások és a gabonaágazat szereplői

Kedvező adóváltozásokkal számolhatnak a vállalkozások és a gabonaágazat szereplői

A kormány továbbra is segíti az agrárszektort, hiszen 2022-ben és utána is érvényes marad a fordított adózás a gabonafélék esetében.
2021. 09. 29., 12:15
A szülők többsége automatikusan kapja vissza a 2021-ben befizetett adóját

Minden szülő, aki családi pótlékra jogosult, számolhat az adóvisszatérítéssel, így az is, akinek a gyermeke elmúlt 18 éves, de még középiskolában tanul. Az érintettek többségének semmit nem kell tenniük, 2022. február 15-ig automatikusan kézhez is kapják a nekik járó összeget.

2021. 06. 18., 10:45
Orbán Viktor: az adóemelés méreg

Az adóemelés a magyar gazdaság számára méreg – hangsúlyozta a miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

2021. 04. 21., 13:45
Izer Norbert: újabb adókönnyítések jöhetnek

Tavaly május óta összességében több mint ezermilliárd forint általános forgalmi adót utalt ki gyorsabban az adóhivatal. A járvány miatt bajba jutott vállalkozásokat segíti, ha ez az intézkedés az év végéig fennmaradhat – tájékoztatta Izer Norbert az MTI-t.

2020. 10. 25., 13:30
Tavaly több mint 330 ezer forinttal költhettek többet gyermekeikre a családok

2019-ben 332 milliárd forint volt az az összeg, ami a gyermekvállalás elismert költségeként adókedvezmény formájában a családoknál maradt. A kormány a szülőknél hagyott összeget 2010-hez képest több mint huszonhatszorosára emelte – tájékoztatta Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára az MTI-t.

2020. 08. 04., 16:15
Meghatározó lehet az adópolitika szerepe a COVID-19 utáni fellendülésben

A világ számos országában gyors és határozott intézkedésekkel reagáltak a COVID-19 okozta helyzetre. A válságból való felépülés becsült időtartama és a görbe várható alakja napról-napra változik a pillanatnyi fejlemények tükrében, az viszont egyértelmű, hogy a gazdasági károk mérsékléséhez és a kilábalás finanszírozásához állami forrásokra van szükség.

2020. 01. 29., 13:45
Veszélyben az IT-szektor adómentessége Romániában

Az egyenlő bánásmód elve mentén a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kezdeményezheti az IT-szektor adómentességének a megszüntetését Romániában. Florin Cîţu pénzügyminiszter szerint erre idén nem kerül sor.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS