Személyes találkozás nélkül, papírmentesen köthetők a megtakarításos életbiztosítások

2020. 04. 14., 20:30

A koronavírus járvány terjedése miatt újabb digitális megoldást vezet be a Generali Biztosító annak érdekében, hogy ügyfelei biztonságosan és kényelmesen intézhessék pénzügyeiket. A megtakarításos életbiztosítások esetében – a törvény által előírt – kötelező átvilágítást és az aláírást is teljes mértékben online, személyes jelenlét nélkül végezhetik el a Generali ügyfelei, ezzel papírmentessé vált az életbiztosítási értékesítési folyamat.

A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvény értelmében életbiztosítások esetében a pénzügyi szolgáltatóknak kötelező az ügyfeleik átvilágítása. E folyamat során a biztosítók a személyazonosságot is ellenőrzik, és kérhetik az ügyfeleitől okiratainak bemutatását is.

„Általános szabály, hogy a nyugdíjbiztosítások, a 650 000 forint alatti, egyszeri díjas, megtakarításos életbiztosítások és a 260 000 forint alatti Nyugalom Plusz biztosítások esetén egyszerűsített átvilágítást alkalmazunk, míg minden más esetben teljes körű átvilágítást.* Ezek eddig jellemzően személyesen történtek. Habár átvilágítást tavaly október óta már online is végzünk. Mostantól azonban az ügyfélkapuval rendelkező ügyfelek esetében az aláírás is digitálissá válik, így a teljes szerződéskötés, beleértve a teljes körű átvilágítást is, elvégezhető személyes jelenlét nélkül” – mondta Schaub Erika, a Generali személybiztosításokért felelős igazgatósági tagja.

Virtuális aláírás

Az úgynevezett AVDH –az azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítési – szolgáltatással kényelmesen és biztonságosan lehet intézni a hivatalos ügyeket azok számára is, akik nem rendelkeznek elektronikus aláírással, de az eljárás megköveteli az elektronikusan aláírt dokumentumot.

Az AVDH segítségével az ajánlatkészítés végén a szerződések és nyilatkozatok aláírása digitális formában is lehetséges. A gyakorlatban egy digitális hitelesített bélyegző kerül a szerződésre. Így az ügyfélkapuval rendelkező ügyfelek teljes körűen részt tudnak venni az elektronikus ügyintézésben. Az ügyfelek a digitális aláírást követően visszaküldik a szerződést, ezzel szükségtelenné téve a személyes találkozást, és a papírhasználatot is.

Egyszerűsített átvilágítás AVDH-val

Az AVDH, vagyis az ügyfélkapun keresztül aláírt dokumentum eleget tesz az egyszerűsített átvilágítás követelményeinek, hiszen ebben a folyamatban minden olyan szükséges adat hitelesítve kerül a szerződésre, amelyet az egyszerűsített átvilágítás során vizsgálni kell. A szerződéshez csatolt okmányok szkennelt vagy lefényképezett másolataival például a nyugdíjbiztosítások teljesen papírmentesen és virtuális egyeztetéssel megköthetők.

Teljes körű átvilágítás online

„A teljes körű online ügyfél-átvilágítási folyamat első lépéseként telefonon tájékoztatjuk ügyfelünket a lehetőségről. Mindössze kamerás okostelefon, tablet vagy laptop, stabil internetkapcsolat és hajlandóság szükséges az ügyfél részéről. Amennyiben ezek rendelkezésre állnak, e-mailben küldünk egy személyes linket, amin keresztül ügyfelünk el tudja intézni az átvilágítást adatai megadásával és okmányai befotózásával. Az online folyamat lezárása után, még egy operátornak ellenőriznie kell az ügymenetet, ezt követően néhány napon belül e-mailben küldünk visszaigazolást az átvilágítás eredményéről. Sikeres átvilágítás esetén ügyfelünknek nincs további teendője” – magyarázza Schaub Erika.

Papírmentes értékesítés

A Generali számára kiemelten fontos, hogy biztosítani tudja a távértékesítés lehetőségét, és a megtakarításos életbiztosítási ajánlatokat személyes találkozó nélküli, papírmentes folyamaton keresztül tudja befogadni. Korábbi fejlesztéseinek és a most bevezetett ügyfélkapus aláírásnak köszönhetően a kötési folyamat teljes mértékben virtuális, de a tanácsadókon keresztüli és nyomtatás, postázás nélkül valósulhat meg.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 02., 14:30
A Z generáció tudatosan, de rendkívül élménycentrikusan költ – derül ki egy generációról készült átfogó kutatásból. A riport készítésében közreműködött a Diverzum, hazánk legnagyobb diákkedvezményeket kínáló platformja is, amelynek a partnerségi vezetőjével, Takács Péterrel beszélgettünk a Cégkassza Podcast legújabb adásában. A szakértő megosztotta gondolatait a Diverzum indulásáról, valamint a fiatalok fogyasztási szokásairól és digitális életmódjáról is.
2025. 06. 13., 12:05
A szezonálisan kiigazított adatok szerint az egy hónappal korábbihoz képest 1,8 százalékkal csökkent az ipai termelés volumene az Európai Unióban 2025. áprilisban, az egy évvel korábbit ugyanakkor így is meghaladta 0,6 százalékkal.
2025. 06. 12., 11:05
Májusban országos szinten 0,8 százalékkal nőttek a lakbérek áprilishoz képest, ugyanakkor a fővárosban enyhe csökkenés történt: Budapesten 0,2 százalékkal estek vissza az albérletárak. Éves összevetésben továbbra is drágulás látható: országosan 7,9 százalékkal, Budapesten pedig 7 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak az elmúlt egy év során – derül ki a KSH-ingatlan.com májusi lakbérindexéből.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS