Ennyivel drágult idén a síbiztosítás

2019. 01. 18., 08:45

A külföldre induló síelők átlagosan napi 820 forintért kötöttek utasbiztosítást az idei síszezon eddigi időszakában – közölte a Netrisk.hu saját adatai alapján.

2018-ban átlagosan 600 forintért kötötték a síbiztosításokat az online biztosításközvetítő portálon, az idei 820 forint ennél 37 százalékkal magasabb.

A magasabb díjért a síelni indulók pótlólagos szolgáltatásokat, illetve magasabb térítési limiteket kapnak a biztosítóktól. A sípályáról történő helikopteres mentés fedezete például ma már része a síbiztosítások többségének, és az ügyfelek tudatosságát jól mutatja, hogy a szerződést kötők 35 százaléka ezt a szempontot eleve feltételként rögzíti a kalkuláció során.

A közleményben Cseh Anett, a Netrisk.hu üzlet- és termékfejlesztési vezetője kifejtette: a síbiztosításokhoz a drága mentés és ellátás fedezete mellett kiegészítő elemként leggyakrabban a felszerelésre vonatkozó kártalanítást, illetve a felelősségbiztosítást választják az ügyfelek. Az elmúlt napokban tapasztalt ausztriai hóhelyzetben emellett jól jöhetett például a síbérlet árát visszatérítő szolgáltatás, illetve a szállásra és programokra vonatkozó stornóbiztosítási elem is, ezzel azonban a megkötött biztosításoknak mindössze kis hányada rendelkezik.

Mára az online csatorna uralkodóvá válásával az ügyfelek 73 százaléka az utazást megelőző egy napon belül köti meg síbiztosítását, ami jelentős növekedés a tavalyi 58 százalékhoz képest.

A Netrisk.hu adatai szerint a síbiztosítást kötők 54 százaléka 3-5 napra, tehát egy hosszú hétvégényi időre utazik el, a síelők több mint háromnegyede autóval, csaknem negyede pedig autóbusszal utazik, a közeli célpontok miatt repülőgéppel szinte senki nem indul síelni.

Az úti cél alapján messze a legnépszerűbb Ausztria, 100-ból 72 síbiztosítást erre a célpontra kötöttek, a síelők további 11 százaléka szlovákiai síterepre utazott. Franciaország a tavalyi harmadik helyről a hatodikra csúszott vissza idén, ebben az évben Olaszország, Lengyelország és Szlovénia is megelőzte az idei szezon első harmadában.

A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) tájékoztatása szerint a síelésre utazók 65-70 százaléka köt utasbiztosítást. A többi síző sem feltétlenül védtelen a károkkal és felmerülő költségekkel szemben, hiszen sokan rendelkeznek például bankkártyához kapcsolódó utasbiztosítással vagy Európai Egészségbiztosítási Kártyával (EEK).

Ám az EEK kizárólag az ellátási költségeket fedezheti, a kártyabiztosításokat pedig jobbára általános utazási igényekre alakították ki. Így utazás előtt mindenképpen célszerű ellenőrizni, hogy például egy magashegyi mentés milliós költségére vagy a sífelszerelés kártérítésére nyújt-e a kártya biztosítása megfelelő fedezetet.

A szövetség elnökségi tagja, Molnár László elmondta, hogy a megfelelő síbiztosításnak ma már része a megfelelő felelősségbiztosítási és jogvédelmi fedezet is. Sérüléssel járó baleset esetén ugyanis a vétkes félnek nem csupán a sérült egészségügyi ellátását vagy megrongálódott személyes tárgyait, hanem a munkából való kiesése miatti kárát, rosszabb esetben a maradandó egészségkárosodásával járó hosszú távú anyagi következményeket is fizetnie kell. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-04 13:10:00
Időről-időre felmerülő kérdés, hogy a cég tagja miként felel a cég által felhalmozott tartozásért. Különösen a kft. esetén szokott előkerülni a tag felelősségének kérdése, hiszen a kft. lényege a tagok korlátozott felelőssége. Ez sem jelenti azonban, hogy a kft. tagja soha nem vonható felelősségre a cég által ki nem fizetett tartozásért – hívja fel a figyelmet dr. Szabó Gergely ügyvéd.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS