Tovább csökkent a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

Tovább csökkent a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban
2022. 04. 19., 16:07

A befektetési alapokban kezelt vagyon 0,7 százalékkal, 55 milliárd forinttal 7510 milliárd forintra csökkent márciusban – közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz).

A kötvény, az árupiaci és a pénzpiaci alapok kivételével mindenhol tőkekiáramlás volt az év harmadik hónapjában.

A legnagyobb kategóriánál, a vegyes alapoknál jelentős, 29 milliárdnyi tőkekiáramlás volt márciusban, és miután a hozamok ezúttal sem tudtak hozzájárulni a növekedéshez, így a kategória vagyona 2,2 százalékkal 1691 milliárd forintra csökkent.

Az ingatlanalapokbból márciusban 29,1 milliárdnyi tőke távozott, amely a legmagasabb érték a kategóriák között. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 1,6 százalékkal 1679 milliárd forintra csökkent.

A kategóriák között a legnagyobb mértékű, 11,1 milliárd forint értékű tőke márciusban a kötvényalapokba áramlott be; a hozamokkal együtt azonban a kategória vagyona 1,2 százalékkal 1479,2 milliárd forintra csökkent.

A pénzpiaci alapokhoz közel félmilliárdnyi tőke érkezett, amihez a hozamok is hozzá tudtak tenni, így összességében 2,1 százalékkal 28,5 milliárd forintra nőtt a vagyon a legkisebb kategóriánál.

A részvényalapoknál 8 milliárd forintos tőkekiáramlás volt megfigyelhető az elmúlt hónapban. Az árfolyammozgások azonban segítették a növekedést, így összességében a részvényalapok vagyona 1,1 százalékkal 791,3 milliárd forintra nőtt.

A tőkevédett alapokból 6,3 milliárdnyi tőke távozott, amely két lejáró alap számlájára írható. A vagyon ennek megfelelően 17,1 százalékkal 32,5 milliárd forintra csökkent.

Az abszolút hozamú alapokból 5,9 milliárd forintnyi tőke távozott, a hozamok azonban kedvezően alakultak, így a kategóriánál minösszese 0,3 százalékkal 859,1 milliárd forintra csökkent a vagyon.

A származtatott alapokból 8,2 milliárdnyi tőke áramlott ki, amely nagyrészt három lejáró alapnak volt köszönhető. A hozamok nem alakultak pozitívan, így a kategória nettó eszközértéke 13,1 százalékkal 65,8 milliárd forintra csökkent.

Az árupiaci alapokhoz 0,8 milliárdnyi tőke érkezett, továbbá a hozamok is kedvezően alakultak, így a vagyon 14,6 százalékkal 71,1 milliárd forintra nőtt. Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba 18 milliárnyi tőke érkezett márciusban; a hozamok ezen még javítani is tudtak, így a vagyon 3,6 százalékkal 812,4 milliárd forintra nőtt márciusban.

A tájékoztatás alapján a Bamosz 25 tagja 11 200 milliárd forint vagyont kezel. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS