Új vezető tisztségviselők érkeztek a Diófa Alapkezelőhöz. A banki és tőkepiaci területen 25 éves tapasztalattal rendelkező Oláh Márton lett a társaság új vezérigazgatója, emellett egyik igazgatósági tagja. A korábban a kockázati tőke, magántőke és M&A területén jelentős vezetői és üzleti tapasztalatot szerző Mikesy Álmos általános vezérigazgató-helyettesként és az igazgatóság tagjaként támogatja az alapkezelő munkáját. Az igazgatóság elnöki pozícióját pedig a közel harmincéves hazai és régiós banki és tőkepiaci tapasztalattal rendelkező Barlai Róbert tölti be. A cél, hogy az alapkezelő a következő években tovább növelje súlyát a magyar piacon, pozíciókat építsen ki a régiós piacokon, valamint, új, innovatív megoldásokkal, tovább színesítse termékpalettáját, szolgáltatásait.
Megújult menedzsmenttel folytatódik a Diófa Alapkezelő piaci építkezése. Mint ismert, az elmúlt időszakban lezárult az az akvizíciós folyamat, amely során az Indotek Group befektetéskezelő cégcsoport megvásárolta a harmadik legnagyobb hazai ingatlanalapot kezelő társaságot. Az új vezető tisztségviselők érkezésével értékes iparági tapasztalatok kerültek a Diófa Alapkezelőhöz, amely így újult erővel folytatja súlyának növelését a magyar piacon, pozícióinak kiépítését a régióban.
A társaság vezérigazgatójának Oláh Mártont nevezték ki, aki 25 éve foglalkozik banki és tőkepiaci ügyletekkel, és kimagasló szakértelemmel rendelkezik a vagyonkezelői szektorban. Korábban többek között az FHB Bank Zrt. vezérigazgatója és igazgatóságának tagja volt, de ügyvezetőként és igazgatósági tagként részt vett már a Diófa Alapkezelő irányításában is.
Mikesy Álmos a Hiventures Zrt.-ben töltött be különböző pozíciókat 2017 óta, az elmúlt két évben vezérigazgató-helyettesként vett részt a cég irányításában. A Diófa Alapkezelő vezérigazgató-helyetteseként és igazgatósági tagjaként támogatja majd a társaságot.
Barlai Róbert az igazgatóság elnöki tisztségét tölti be az alapkezelőnél. Barlai Róbert a 2008-as válság előtt csatlakozott az OTP Bankhoz, ahol 2019-ig felügyelte ügyvezető igazgatóként a csoportszintű tőkepiaci működés kiépítését, fejlesztését. Közel tíz évig, 2019 áprilisáig a BÉT Igazgatóságának tagja volt, valamint az OTP Csoport leánybanki és más vezető testületeiben töltött be tisztséget.
Az Indotek Group az elmúlt időszakban lezárult akvizíció után jelentős magyarországi piaci részesedést és régiós jelenlétet szán a Diófa Alapkezelőnek. Az új menedzsment ennek a stratégiának a lefektetésére és megvalósítására kapott mandátumot. A szakmai tulajdonos a társaság céljait az ingatlanüzemeltetés és ingatlanmenedzsment területén szerzett markáns tapasztalatával és gyakorlatával fogja támogatni. Ennek köszönhetően erőteljes csökkenés valósulhat meg az üzemeltetési költségekben, ami a Diófa Alapkezelő ügyfelei számára magasabb hozamokban válik majd érzékelhetővé.
További cél, hogy egy olyan tudásalapú alapkezelő jöjjön létre, amely a piac legkiválóbb szakembereit gyűjti össze, annak érdekében, hogy új perspektívákat és magasabb hozamokat nyújthasson ügyfeleinek. Emellett a stratégia része a termék- és szolgáltatáspaletta további színesítése, mind a hagyományos, mind az olyan innovatív termékek esetében, mint például az ESG alapok.
“A Diófa Alapkezelő növekedési sztorija önmagáért beszél: a társaság több tízezer ügyféllel rendelkezik, több mint 340 milliárd forint értékű vagyont kezel, és a hagyományosnak tekinthető alapokon túl olyan innovatív termékek is elérhetők a portfóliójában, mint például a Diófa Jövőkép ESG Részvény Befektetési Alap”– emelte ki Oláh Márton, a Diófa Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója. “A célunk ugyanakkor az, hogy a következő években még színesebb termék- és szolgáltatáspalettával, még magasabb hozamokkal, még elkötelezettebb szakértői csapattal szolgáljuk ki ügyfeleinket. Olyan céget álmodtunk meg, amely ki tud lépni az országhatáron túlra, és integrálni tudja régiós szinten is a cégben lévő tőkepiaci és ingatlanpiaci tudást, szakértelmet”– tette hozzá Oláh Márton.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.