A Hiventures 2017-es indulásának évében 92 korai fázisú startupba fektetett be Magyarországon. A cégek a tőkebevonás hatására átlagosan 85 százalékkal nőttek a következő évre.
A növekedést jelentős részben külpiacokon sikerült elérni, a cégek 2018-as export árbevétele elérte az 1 milliárd forintot, ami 78 százalékos éves növekedést jelent. 2018 végére a Hiventurestől tőkebefektetést kapott innovatív vállalatok összesen 756 főt foglalkoztattak.
Az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures 2017 februárja óta végez befektetéseket Magyarországon magyar állami és uniós forrásból kezdeti fázisú startupokba. Az első évben 92 innovatív kkv-ban vásárolt részesedést, összesen 6,4 milliárd forint finanszírozást biztosítva számukra termékfejlesztésre és piaci megjelenésre, növekedésre. A 92 vállalkozás 75 százaléka induló vállalkozás volt, 25 százalékát a megelőző néhány évben alapították.
A startup alapítók közül 22-en voltak 25 évnél fiatalabbak. A folyósítás óta eltelt egy év és a rendelkezésre álló 2018-as adatok már lehetővé tették, hogy a Hiventures portfólió cégek teljesítményét nyomon kövessék.
A kezdeti 38 százalékról egy év alatt 62 százalékra emelkedett az árbevételt már termelő startupok aránya. A cégek összes árbevétele 1,6 milliárd forintról 85 százalékkal 2,9 milliárdra nőtt, a növekmény 32 százaléka export árbevétel volt. A 92 startup közül 2018 végére 26 bizonyította, hogy a terméke megállja a helyét a világpiacon. Miután a Hiventures által megfinanszírozott életszakaszban a startupok többsége még a fejlesztésekre fordítja erőforrásai jelentős részét az árbevétel szintje kevésbé releváns információ a befektetések minőségének szempontjából, az árbevétel dinamikája viszont annál inkább meghatározó. A 85 százalékos éves növekedési ütem a nemzetközi startup benchmarkoknak is megfelel.
2018 végére a Hiventures 177 startupban vált kisebbségi tulajdonossá. A teljes portfólió ekkor 756 munkavállalót foglalkoztatott, 51 fő 25 évnél fiatalabb alapítót számlált és 1,2 milliárd forint export árbevétellel rendelkezett. Amennyiben sikerül ezt a növekedési ütemet a következő években is fenntartani, ezen cégek közül kerülhetnek ki a jövő Magyarországának meghatározó technológiai nagyvállalatai.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.