Nagy Rita: Szeretnénk minél több úttörő megoldást kínálni ügyfeleinknek

Nagy Rita: Szeretnénk minél több úttörő megoldást kínálni ügyfeleinknek
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 06. 03., 09:17

Fontos a nyitottság és az őszinteség. Mindig így fordulok lehetséges üzleti partnereim felé, nem utasítok vissza egy megkeresést sem – mondta az Üzletemnek Nagy Rita, a BDO Hungary Solutions ügyvezetője.

Nagy Rita úgy látja, az IT annyira dinamikus terület, hogy nagy kihívás lépést tartani a változásokkal. Ehhez sokat kell tanulni, fontos a rugalmasság, az újdonságok elfogadása. Nem véletlen, hogy szívesen kipróbálná magát valamilyen tudományos kutatási területen. Ha az is érdekli, hogy Rita milyen önkéntes munkát vállalna, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 409. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A jelenlegi pozíciómat. Nagyon nagy elismerés számomra, hogy a BDO Solutions ügyvezetője lehetek és ennyi kiváló szakemberrel dolgozhatok együtt.

Milyen távra tervez?

– Legtöbbször igyekszem átfogóan tervezni, hosszabb távra, azonban fontos, hogy ezeket a terveket sikerüljön lebontani rövidebb időintervallumokra is. Szeretem megtervezni, hogy mi várható a következő hónapokban, illetve 1 évben.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Mindig van hova fejlődni, az IT pedig annyira dinamikus, hogy elég nagy kihívás lépést tartani vele, de idővel szeretnénk minél több úttörő megoldást kínálni ügyfeleinknek.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Rengeteget tanultam és tanulok kollégáimtól, vezetőtársaimtól és az ügyfeleimtől is. Eddig minden munkahelyemen csak több lettem általuk.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Fontos számomra, hogy a csapatom tényleg szeresse is azt a munkát, amit csinál, így érdekes, kihívást jelentő feladatokkal igyekszem őket motiválni. Törekszem arra is, hogy mindenkinek megfelelő munka-magánélet egyensúly alakuljon ki.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Nehéz kérdés, mert rengeteg minden érdekel. Szeretem az újdonságot és a kihívásokat. Szívesen kipróbálnám magam valamilyen tudományos kutatási területen.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Fontos számomra a nyitottság és az őszinteség. Mindig így fordulok lehetséges üzleti partnereim felé, nem utasítok vissza egy megkeresést sem. Alapvetően fontos az elfogadás, hiszen az IT világa sokszor, sokaknak idegen, így más megközelítést igényel.

Mire sajnálja az idejét?

– Felesleges várakozásra, az idő az az erőforrás, ami semmilyen formában nem tud megújulni.

Mivel lehet felbosszantani?

– Nagyon nehezen lehet kihozni a sodromból, nyugodt személyiségnek tartom magam. Ami kifejezetten fel tud bosszantani, az a késés, bár ‒ külsőre ‒ higgadt vagyok, belül sokszor türelmetlen, de ez igaz saját magammal szemben is. Továbbá nem szeretem a játszmákat, félrebeszélést sem. A direkt kommunikáció híve vagyok.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Fontos számomra a fenntarthatóság. Szívesen foglalkoznék valamilyen környezetvédelmi üggyel.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Sosem sajnálom a pénzt, ha valamilyen jó ügy érdekében kell eszközként használni, illetve szívesen költöm valamilyen élményre, főleg akkor, ha ezzel másnak is örömet szerezhetek.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Szeretek sportolni és olvasni, illetve ezeket kombinálni a természettel.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS