A jelen döntéseit igyekszem a hosszútávú hatás maximalizálás nézőpontjából meghozni. Ez talán abban is segít, hogy a jelen problémái és nehézségei ne vegyék el a kedvemet a cselekvéstől – mondta az Üzletemnek dr. Polereczki Zsolt kutató-vállalkozó.
Dr. Polereczki Zsolt kutatómunkája az élelmiszer és egészség iparhoz, a kis-és közepes vállalkozások működéséhez, a fogyasztói magatartás vizsgálatához kapcsolódott. Ezen a területen szerzett PhD doktori fokozatot, majd később habilitált doktori címet. Kutatóként több, mint 200 cikket, 4 könyvet írt ezen a területen. A Funkcionális Élelmiszerlánc Terméktanács alapító tagja, a Magyar Tudományos Akadémia ösztöndíjasa, az Amerikai Marketing Szövetség tagja, háromszor nyerte el a Nemzeti Kiválóság ösztöndíjat, világszerte több, mint 30 országban mutatta be kutatási eredményeit. Kutatói feladatai mellett 2007 óta hazai és nemzetközi K+F projektekben vett részt, illetve cégek, állami szervezetek részére végzett szakértői feladatokat az élelmiszeripar, funkcionális élelmiszerek, egészségmagatartás területén.
Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 347. interjúja!
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– Ha mind a kutatói, mind a cégvezetői pályát együtt tekintem, akkor a Supple létrehozása és üzleti fejlesztése a csúcs. Ebben egyesül a kutatói évek tapasztalata és szemlélete a felhasználói igényeket kompromisszumok nélkül kiszolgálni akaró termék- és üzletfejlesztői pályával.
– Milyen távra tervez?
– Mindig hosszútávra. A jelen döntéseit igyekszem a hosszútávú hatás maximalizálás nézőpontjából meghozni. Ez talán abban is segít, hogy a jelen problémái és nehézségei ne vegyék el a kedvemet a cselekvéstől.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– A cégünk nemzetközi eredményességének felépítése. Már eddig is jelentős nemzetközi tapasztaltra tettünk szert, ezeket a tapasztalatokat felhasználva szeretném nemzetközi vizeken is jelentős eredményeket felmutatni képes vállalkozássá alakítani a SUPPLE-t megalkotó csoportot.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Dr. Szakály Zoltántól és Bodrogközi Lászlótól. Előbbitől az elmélyült analitikus gondolkodás fontosságát és a kutatói megközelítés sajátosságait. Utóbbitól azt, hogy ne álljak meg a szakmai koncepciók szintjén és rendületlenül előre haladva hogyan alakítsam az elképzeléseimet üzletileg is működőképes rendszerré.
– Mivel motiválja a kollégáit?
– Leginkább a feladatokon keresztül. Ha sikerül olyan feladatot meghatározni, ami a kollégák számára szakmai kihívást jelent, egyúttal saját személyes céljaik elérésében is segíti őket, akkor olyan energiákat lehet felszabadítani a csapatban, amelyet másként nagyon nehéz elérni. Ehhez természetesen az szükséges, hogy olyan kollégákkal dolgozz együtt, akik a maguk területén a legkiválóbbak közé tartoznak, mert őket képes motiválni a feladat által nyújtott szakmai előrehaladás lehetősége.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– Nincs ilyen. A helyemen érzem magamat, nem akarnék más területen dolgozni.
– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?
– Hiszek az adott szóban és az üzleti networkingben. Az első abban segít, ha valamit vállalunk, akkor azt teljesítjük a partnereink felé, történjék bármi is. Az adott szó teljesítése bizalmat és hitelességet szül. Az üzleti networking pedig abban támogat, hogy ezt a filozófiát célzottan olyan potenciális partnerekhez tudjuk eljuttatni, akik számára megoldást tudunk kínálni.
– Mire sajnálja az idejét?
– Panaszkodásra és a panaszkodások meghallgatására. Ez még soha senkit nem vitt előre. Ez nem tévesztendő össze egy adott helyzetben rejlő probléma feltárásával. A problémafeltárás megoldás fókuszú tevékenység, a panaszkodás pedig önmagam öncélú sajnáltatása.
– Mivel lehet felbosszantani?
– Két mondattal: 1: Nálunk ezt így szokás csinálni, 2: Szerintem ezt nem lehet megoldani. Ezen két mondat olyan gondolkodásmód megnyilvánulásai, amelyekkel nem tudok megalkudni. Az első megöli az innovációt és minden újítás lehetőségét, a második pedig tehetetlenségre és a valódi problémamegoldás iránti igény hiányára, feladásra utal.
– Milyen önkéntes munkát vállalna?
– Korábban dolgoztam környezeti edukációval foglalkozó civil szervezet segítőjeként, ezt ma is szívesen folytatnám. Emellett az állami gondozott gyermekek melletti szerepvállalás, tehetséggondozás területe vonzó számomra.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– A családomra, természetesen, a velük töltött minőségi időre. De ide tartozik az önképzés is, olyan tudásanyag megszerzése, amely előbbre tud vinni az utamon és formálja a gondolkodásmódomat.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– A kisfiammal és a feleségemmel töltött idő. Emellett szívesen és gyakran olvasok vagy kertészkedem.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.