Polereczki Zsolt: Egy irodai kávézás közben jöttem rá, hogy megoldjuk az egészség szektor 40 éves kihívását

Polereczki Zsolt: Egy irodai kávézás közben jöttem rá, hogy megoldjuk az egészség szektor 40 éves kihívását
2021. 10. 27., 13:30

Egyedüli magyarként nyert nemzetközi díjat az a termék, amely megoldhatja az étrendkiegészítő piac 40 éves kihívását. A 2021-es European Product Design Award formatervezési nagydíj GOLD medal nyerteseként a Supple olyan klasszis brandekkel került egy kategóriába, mint a Maserati vagy a Porsche, köszönhetően a designer csapat munkájának.

„Magyarok még sosem nyertek ezen a megmérettetésen korábban, büszkék vagyunk, hogy ilyen kimagasló elismerésben részesülhettünk” – mondja dr. Polereczki Zsolt, a Supple alapító-tulajdonosa.

A Supple az elmúlt 2 évben már számos nemzetközi sikert ért el, többek között az Európai Élelmiszer-Innovációs Ügynökség (EIT Food) az EU TOP 10, korai fázisú élelmiszeres startupja közé választotta. A biotech és élelmiszeripari fejlesztésekre fókuszáló, globálisan vezető inkubátor program, a kanadai Emergence Incubator 2020-ban, Közép-Kelet Európából elsőként, beválogatta a legjobb csapatai közé.

"Édesanyám a pályaválasztásom időszakában búcsúzott el tőlünk, aminek hatására a kutatói pálya mellett döntöttem, erősen elhatározva, hogy a táplálkozás és egészség-magatartás terén folytatott kutatásaimmal meg tudjam előzni az olyan problémák kialakulását, amelyek táplálkozási oldalról kezelhetőek” – fejti ki Dr. habil Polereczki Zsolt.

Dr. Polereczki korábban is dolgozott innovációs területeken, elsősorban kutatóként. Egyrészt volt benne elégedetlenség a tekintetben, hogy az élelmiszeriparban a kutatói oldalon meglévő innovációk nagyon nehezen épülnek be az ipari gyakorlatba. Másrészt, 40-50 éve gyakorlatilag kapszulák és tabletták formájában fogyasztjuk az étrend-kiegészítőket, jelentős innováció nem volt. Adott egy standard összetétel és mindenki ugyanazt kapja, függetlenül az egyéni paraméterektől.

„Egy kávé mellett az egyik kollégámmal beszéltem erről részletesebben, és akkor, ott, eldöntöttem, hogy megpróbálok reflektálni, javítani a helyzeten. A több évtizede fennálló megatrendet, a perszonalizációt, azaz az egyéni igényekre szabott étrendkiegészítők fejlesztését oldjuk meg.”

A Supple forradalmi módon ötvözi a professzionális formatervezést a XXI. század intelligens technológiájával. A személyes egészség-profil feltérképezése után megtervezi, összeállítja és el is készíti az egyedi vitaminmixet. A pohárba olyan vitaminital kerül, amely egyszerreerősíti az immunrendszert és véd az aktuális élethelyzetekkel járó kihívásokkal szemben.

"A Supple projekt egy fittebb és életerősebb társadalom víziójának alapjaira épül. Saját életminőségünk javítása mellett missziónk szerves részét képezi a rászorulók iránti érzékenység és a társadalmi felelősségvállalás is, ezért is dolgoztunk ki egy előremutató együttműködést a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Diabetológiai Osztályával” – mondja dr. Polereczki Zsolt.

(Fotók: Supple)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS