Danis Ádám: Missziókban gondolkozom

Danis Ádám: Missziókban gondolkozom
Szerdahelyi Csaba  |  2024. 01. 31., 13:10

A legfontosabb motiváló erő a bizalom és a szabadság. Minden kollégámnak nagy szabadságot adok, az már rajtuk múlik, hogy mihez kezdenek vele – mondta az Üzletemnek Danis Ádám, a Bellis Egészségtár Kft. ügyvezető igazgatója.

Danis Ádám szereti, ha kölcsönös eszmecsere és egyfajta műhelymunka a közös munka alapja. Akár önkéntesként is szívesen megosztaná 15 év alatt szerzett üzleti tapasztalatait. Ha úgy hozná az élet, megmérettetné magát klubvezetőként vagy edzőként, mint Al Pacino a Minden héten háború című filmjében. Ha érdekli, hogy Ádám miként építi üzleti kapcsolatait, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 504. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Mindig azt tartom a legérdekesebbnek, legizgalmasabbnak, amin éppen dolgozom, máskülönben nem tudnék vele hitelesen foglalkozni. Általánosságban akkor élem meg ezt a „csúcsélményt”, amikor olyan feladatok előtt állok, amikre mások azt mondják, hogy ez lehetetlen.

Milyen távra tervez?

– Nincsenek időbeli terveim, inkább missziókban gondolkozom. Addig vagyok a helyemen, ameddig tudom, hogy a munkám hasznos, meg tudok újulni, illetve a munkámmal együtt az a vállalat is, ahol jelen vagyok.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Ezt mindig az adott vállalatnál betöltött szerepem és a vállalattal közös tervek határozzák meg. Voltak olyan helyzetek, amiken, ha nem mentem volna keresztül, most biztosan felkerülnének a bakancslistámra. Egy-egy szervezeti átalakulás, piacbővítés, akvizíció annyi sok izgalmas helyzetet teremt, ugyanakkor szakmai kihívást is, amit előre nem látok ugyan, de sokszor volt az az érzésem, hogy ha ez a helyzet nem adatott volna meg, akkor most biztosan kevesebb lenne a rálátásom a saját szakmámra.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Mindig akkor tanultam a legtöbbet, amikor a tanulás folyamatába bele tudtuk vinni a kölcsönösséget. Alapvetően nem hiszek a klasszikus, frontális oktatásban. Szeretem, ha kölcsönös eszmecsere és egyfajta műhelymunka a közös munka alapja, akkor profitálhatunk a kapcsolatainkból mindannyian. Persze a kitől kérdésre is szívesen válaszolok, ha a szakmai életemet nézzük, akkor a kollégáimtól tanultam a legtöbbet, mindig együtt értünk el mindent. Ha a családi, magánéleti hálót nézzük, akkor természetesen – időrendi sorrendben – a szüleimtől, feleségemtől, és szerintem lassan eljön az az idő, hogy a gyerekeimtől is.

Mivel motiválja a kollégáit?

– A legfontosabb motiváló erő a bizalom és a szabadság. Mindig mindenkinek nagy szabadságot adok, az már rajtuk múlik, hogy mihez kezdenek vele. A szabadságban természetesen az is benne van, hogy a munka és a magánélet egyensúlyára is figyelek, hagyom, hogy ezt az egyensúlyt mindenki maga állíthassa be. Ez a kulcs, a feladatok legyenek elvégezve, a többi már a kollégák feladata, hogy hogyan, milyen munkamenetben oldják ezt meg.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Gyerekkorom óta jó vagyok a nagy monotonitást igénylő sportokban, talán ennek köszönhető, hogy a triatlonban, később az ironmanben találtam meg a nekem való kihívásokat, tehát biztosan a sport területén próbálkoznék. Mivel közgazdász végzettségem mellett pedagógus diplomával is rendelkezem, tapasztalataimat pedig főként a kereskedelem területén szereztem, szívesen mérettetném meg magam akár klubvezetőként vagy edzőként, mint Al Pacino a Minden héten háború című filmjében.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Személyes jelenléttel, közös élményekkel, találkozási lehetőségekkel. Csak ebben hiszek, ezen például nem változtatott a Covid-19 járvány sem, sőt, talán felerősítette erre az igényt. Ha nem tudnék ezekre a találkozásokra időt, energiát szánni, akkor biztosan lennének olyan üzleti lehetőségek, amelyek kiaknázatlanul maradnak. Emellett persze rendszeresen új csatornákon is szeretek kapcsolatot teremteni, használom én is a LinkedIn-t vagy egyéb social media felületeket.

Mire sajnálja az idejét?

– Ha olyasmivel kell foglalkoznom, ami nem az én kompetenciám vagy éppen nem az értékteremtésre fókuszál. Szeretek hatékonyan dolgozni, és úgy szervezem a saját és a csapatom életét is, hogy mindenki azt a feladatot végezhesse, amihez a legjobban ért, amiben a legjobb.

Mivel lehet felbosszantani?

– A bizalommal való visszaélés mindig nehéz ügy, ez nemcsak, hogy felbosszant, de el is kedvetlenít a közös munkától. Nem szeretem a nem elég lényegre törő, mellébeszélő hozzáállást, mivel ez a hatékonyság rovására megy.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Szívesen segítenék különböző kurzusokon oktatóként, vagy akár egyetemen, főiskolán változás- és válságmenedzsmentet tanítanék, vezetői készségfejlesztő tréninget tartanék. Szívesen megosztanám a 15 év alatt szerzett sikeres üzleti tapasztalataimat.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A családomra, közös élményekre és a sportra. Mindegyik megtérül, ha nem is az anyagiak terén, de kapcsolatokban, mentális egészségben biztosan.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A csend és a sport. Ezek persze összefüggenek, futás közben például egyedül vagyok és csak a saját gondolataimra, a testem visszajelzéseire figyelek, kiszakadok a megszokott környezetemből és hagyom dolgozni az agyam a pulzusom körül. Ez az a pillanat, amikor igazán kikapcsolok.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS