Gyógyszeripar

Itt találod az összes cikket a „gyógyszeripar” témában!

Napenergia és szennyvíz: így lesz a hulladékiszapból hidrogén és takarmány

Napenergia és szennyvíz: így lesz a hulladékiszapból hidrogén és takarmány

A szennyvíziszap a legnehezebben kezelhető hulladéktípusok egyike. Legalábbis eddig az volt, mert megterveztek egy fenntartható eljárást, amivel hidrogén és egy állati takarmányhoz szükséges anyag nyerhető ki belőle.
2024. 01. 31., 13:10
Danis Ádám: Missziókban gondolkozom

A legfontosabb motiváló erő a bizalom és a szabadság. Minden kollégámnak nagy szabadságot adok, az már rajtuk múlik, hogy mihez kezdenek vele – mondta az Üzletemnek Danis Ádám, a Bellis Egészségtár Kft. ügyvezető igazgatója.

2023. 10. 10., 19:41
A legjobb hazai egészségügyi megoldásokat keresi a szakma

Kis- és nagyvállalatok, állami és magánegészségügyi intézmények mellett startupok is jelentkezhetnek az idén először meghirdetett Digital Health Summit-díjra. Az elismeréssel a legjobb hazai digitális egészségügyi megoldásokra szeretnék felhívni a figyelmet.

2023. 06. 30., 16:11
Mi a vezető gyógyszeripari vállalatok sikerének titka?

A Roland Berger Global Pharma Study 2023 jelentésében több mint 150 tőzsdén jegyzett gyógyszeripari vállalatot elemzett. Sikerült azonosítani, hogy a sikeres vállalatok mely jellemzők alapján különböznek versenytársaiktól.

2022. 10. 18., 16:17
Posztcovid-szindrómában a gyógyszeripar

A 2020-2021-es, a koronavírus-járványhoz kötődő, de nem kizárólag az oltóanyaggyártókat érintő nagy hajrá után a globális gyógyszeripar visszalassult a saját szokásos ütemére. A BDO idei „Biotech Riport” című elemzésében vonta le a tanulságokat.

2021. 03. 01., 10:45
Dr. Greskovits Dávid: Felelősséggel tartozom a nálunk dolgozókért

Eleinte ismeretségek útján, ma már megkeresések alapján fejlesztjük üzleteinket, kötünk szerződéseket – mondta az Üzletemnek dr. Greskovits Dávid, a Magyarországi Gyógyszergyártók Szövetségének elnöke, a Meditop Gyógyszeripari Kft. társtulajdonos ügyvezető igazgatója.

2021. 02. 26., 15:15
Jelentősen nőtt a Richter nyeresége és árbevétele 2020-ban

A Richter Gedeon Nyrt. 2020-ben 115,164 milliárd forint adózás előtti nyereséget ért el, ami 126,5 százalékkal nagyobb az előző évinél – közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde honlapján pénteken.

2021. 02. 20., 11:45
Tapasztalat nélkül is jelentkeznek gyógyszeripari állásokra

Kiadta 2021-es Salary Guide riportját a munkaerő-toborzással és kiválasztással foglalkozó Hays Hungary. Az országos szintű felmérés bemutatja az aktuális hazai munkaerőpiaci trendeket és bérszinteket, tizennégy különböző szektorban.

2021. 01. 15., 18:00
Új vezető a Roche budapesti irodájának élén

Tapasztalt vezető váltja a karrierjét Németországban folytató Eve Badert, a Roche Szolgáltató (Európa) Kft. december végén távozó ügyvezetőjét: Martin Kikstein a globális gyógyszeripari vállalatcsoport távolkeleti szolgáltatóközpontjának éléről tér vissza a magyar fővárosba.

2020. 03. 21., 09:00
Csodaszerek a koronavírus ellen?

A most kialakult helyzetben sokan keresik azt a csodaszert, amellyel megvédhetik magukat és családjukat a betegségtől. Vajon fenntartás nélkül lehet-e hinni az ilyen reklámoknak és egyáltalán lehet-e jogszerűen reklámozni a vírus ellen védő termékeket?

2019. 09. 20., 15:01
Varga Mihály: kiemelkedő a gyógyszeripar szerepe Magyarországon

A magyar gazdaságban a gyógyszeripar a bruttó hazai össztermék (GDP) 6 százalékát adja, az ágazat árbevételében 38 százalék a hozzáadott érték aránya – jelentette ki Varga Mihály pénteken Körmenden az Egis Gyógyszergyár Zrt. 5 milliárd forintos beruházással megvalósult új üzemcsarnokának avatóján.

  Rovathírek: HIPA

Ismét bekerült Magyarország a legjobb befektetői megítéléssel rendelkező feltörekvő gazdaságok körébe, és a kelet-közép-európai térségben egyedüliként javította pozícióját a Kearney nemzetközi üzleti tanácsadó társaság új felmérése szerint – közölte a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Érdekes ingatlanpiaci helyzetet teremt a helyi önazonosság védelméről szóló törvény, amely júliustól már hatályba is lép. Sokan gondolják, hogy önmagában a létezése befolyásolhatja az árakat, de ez szinte kizárólag az önkormányzatokon múlik. Bár Szegő Péterrel még a parlamenti szavazás előtt beszélgettünk a témáról, a Duna House PR és elemzési szakértőjeként átfogó képet tudott adni róla, hogy mi történik lokálisan és országosan a jogszabály bevezetése után.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS