A marketingbe, önmagam fejlesztésébe és egyes kompetenciáim csiszolásába mindig szívesen fektetek – mondta az Üzletemnek Vad Ágnes Business & Human Potential Coach.
CÉGES/VÁLLALKOZÓI LEGEK sorozatunk 3. cikkében Vad Ágnes Business & Human Potential Coach válaszolt az Üzletem kérdéseire.
Az előző év LEGnagyobb tanulsága: az ellentmondásos és/vagy annak ható helyzetek megélése és megfelelő menedzselése; például: „falak közt is szabadnak maradni”; „hű lenni és kitartani a célom mellett úgy, hogy közben változtatok is – akár nem is kicsit”; „örülni a semminek”; „örülni, amikor szomorú is vagyok”; „lassú gyorsulás – gyorsulva lassítás”.
Az idei év LEGnehezebb feladata: merni hinni, hogy a jóra jó is jöhet következő lapként is, hogy nem törvényszerű a „csapás”, rögtön azután, hogy amikor „épp minden jó” (ezek a korlátozó hiedelmek!).
A jövő év LEGfontosabb célkitűzése: 1. az egyének mellett szervezetekkel is coaching megállapodásokat kötni és ennek örülni, amikor mindez történik is. 2. csapatban is működni, projekteken dolgozni – Székely Violával teszem is ezt.
A vállalkozás eddigi LEGnagyobb dobása: Székely Violával létrehozni a Komoly Játék missziót, amivel nem kevesebbet vállalunk, mint hogy a munkahelyi tüzet (melyet a pandémia fagyos szele jócskán kihűtött) újra szítsuk az emberek és csapatok között a játékosított workshopjainkkal. Mert ahol az öröm, ott a teljesítmény is!
A vállalkozás életében a LEGdrasztikusabb váltás/változtatás: Bátran újra definiálni a „mit ér a munkám” kérdést és merni szembenézni azzal, hogy „nem mindenkinek”, hanem „pontosan azoknak” szólok ezentúl. Pontosan azokhoz az emberekhez, akik felismerik, hogy „ÉS”-ben jobban érdemes gondolkozni, mint a „VAGY”-ban. Ennek érdekében valódi lépésekre és változtatásra szánták el magukat azért, hogy megteremtsék magunknak azt az életet, amiben eredményesen működnek ÉS szeretnek is benne élni.
A LEGhatékonyabb működéshez szükséges új feladatok: Tovább fejleszteni az online működési struktúrát, pl. előfizetni munkát megkönnyítő szoftverekre és hatékonyan integrálni azokat a mindennapokba. Fenntartani a folyamatos kapcsolódást az új társsal/társakkal.
Erre kellene a jövőben a LEGtöbb pénzt fordítani: A marketingbe, önmagam fejlesztésébe és egyes kompetenciáim csiszolásába mindig szívesen fektetek és erős vágyam, hogy a coaching nappalim elkülöníthető házrésszé alakuljon át. Ezeket tartom a soron következő legfontosabb befektetéseknek az „üzleti szintlépéshez”, melynek következő állomása akár már egy valódi cég???
A LEGbosszantóbb pillanat a vállalkozás történetében: Amikor átgondolatlanul megfogalmazott jogszabályok egyszer csak jönnek a „semmiből” – ez bosszantó, mert nem nagyon lehet rá sem előtte, de még utána sem felkészülni. Mindenesetre tanító hatása biztosan van: van olyan, hogy „váratlan” és „nem tervezhető” – hogy mit lépünk ilyenkor? Ezt nagyon érdemes tudni magunkról és tudatosan formálni is.
A LEGnagyobb konkurenst ezzel lehet legyőzni: Továbbra sem legyőzni akarok senkit sem, hanem együttműködni (magammal és) azokkal, akikkel közös a hitünk és az értékrendszerünk. Ha mindez esetleg azzal is jár, hogy ez a piaci megoszlásban is kimutatható – akkor ennek örülök és dolgozok tovább azokkal, akikkel tisztelek és szeretek.
Ezzel a LEGnehezebb ma megbirkózni az üzleti életben: Nagy az információs zaj, ami megosztja, sokszor ellehetetleníti a fókuszált figyelmet. A figyelmet megragadni egyre nagyobb impulzus szükséges – én meg azt érzem helyesnek, hogy ha ebbe a „csatába” nem szállok bele minden áron. Ezért sem szólok már mindenkihez – csak pont azokhoz!
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.