Még mindig nincs bérmegállapodás a Magyar Postánál, ezért csütörtök reggel a Postás Szakszervezet és a Magyar Postások Érdekvédelmi Szövetsége szervezésében 19 megyéből 19 kézbesítő petíciót adott át a vezérigazgatónak és helyettesének, amiben érdemi tárgyalást és elfogadható béremelési ajánlatot sürgetnek.
Csütörtök reggel minden megyéből egy kézbesítő érkezett a fővárosba, hogy a Postás Szakszervezet és a Magyar Postások Érdekvédelmi Szövetsége teljes tagságát képviselve petíciót nyújtsanak át a Magyar Posta felső vezetésének.
Ebben felszólítják a vezérigazgatót és helyettesét, hogy sürgősen állapodjanak meg a két tárgyalásban álló szakszervezettel a postások béremeléséről. A petícióban azt írják, elfogyott a türelmük, azonnali bérmegállapodást sürgetnek, és azt sem tartják elfogadhatónak, hogy a munkavállalók fele garantált bérminimumot kap, miközben sokan vannak közöttük olyanok is, akik akár több évtizedes munkatapasztalattal rendelkeznek.
A Magyar Posta vezetésének eddigi béremelési javaslatát a két aláírásra jogosult szakszervezet visszautasította. Az idei évre csak olyan béremelést tartanak elfogadhatónak, amivel legalább nem csökken a postai dolgozók fizetésének a reálértéke. Az elhúzódó egyeztetési folyamat miatt a Postás Szakszervezet és a Magyar Postások Érdekvédelmi Szövetsége azt kérte, hogy addig is, amíg az idei béremelés mértékében nem tudnak megállapodni, a postai dolgozók kapjanak egy egyszeri összeget, amivel megélhetési gondjaik átmenetileg enyhíthetők.
„A március elején kifizetett bruttó 50 ezer forint nyilván nem oldja meg a postások anyagi gondjait és arra sem adhat okot, hogy a munkáltató tovább halogassa a bérmegállapodást. Eltelt az év első negyede és elfogyott a postások türelme, a pénzükről már nem is beszélve – mondta Tóth Zsuzsanna, a Postás Szakszervezet elnöke. – Nem kívánunk tovább parttalan tárgyalássorozatokba bocsátkozni, megállapodást és olyan mértékű béremelést akarunk, amivel legalább a kollégáink fizetésének reálértéke nem csökken. Megértjük, hogy a cégvezetésnek is ebben a gazdasági helyzetben kell erőforrásokat találnia a béremelésre, de elég idő eltelt már ahhoz, hogy ezt megtegye! Úgy érzékeljük a tagságunkon, hogy nem tudnak tovább várni a kollégák, amit meg is értünk. Annál is inkább, mert a postai dolgozók fele garantált bérminimumot kap, ami szintén elfogadhatatlan. Több évtizede a Postánál dolgozók is vannak köztük szép számmal! Megbecsülést várunk el a vezetéstől és azt, hogy időhúzás nélkül, haladéktalanul fizessék meg az elvégzett munkánk ellenértékét!” – tette hozzá a szakszervezeti elnök.
A petíciót Balczó Barnabás, a Magyar Posta vezérigazgatója átvette.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.