A magyar vállalatok nemzetközi utalásainak legnépszerűbb célállomása Kína – derül ki az iBanFirst elemzéséből.
A nemzetközi utalások legnépszerűbb célállomása Kína és Hong Kong, ez a 35 százalékát teszi ki az összes utalásnak, derült ki a 2021-es év több mint 40 000 utalását elemző tanulmányból. Őket követi az USA (11 százalék) és Nagy-Britannia (9 százalék). A magyar ügyfelek által indított nemzetközi utalások 24 százalékának célpontja Kína (a pénznem: dollár).
A Payment Tracker utalási nyomkövető rendszerének adatait szerint az Egyesült Államokba indított dollár utalások 61 százaléka kevesebb, mint 2 óra alatt ér el a kedvezményezett számlájára; a nyugati irányba történő utalások általában is gyorsabban teljesülnek. Kínába ugyanakkor az utalások csupán 9 százaléka érkezik meg 2 óra alatt, 57 százalékuk 24 órán belül, míg 33 százalékuk esetében a megérkezésig akár hét nap is eltelhet.
„Számos tényező okozhat késedelmet a nemzetközi utalások esetében: elsősorban az időeltolódás, hiszen az utalást indító- és fogadó bankok gyakran különböző időzónákban találhatóak” – magyarázza Henrik Gergely, az iBanFirst számlamenedzsere. De az utalás gyorsaságát befolyásolja az alkalmazott pénznemek (egzotikus pénznemek és a devizapiacon gyakrabban forgalmazott valuták) vagy akár a fogadó ország banki és szabályozási infrastruktúrája is.
A megfelelő időzítéssel azonban lehetővé válik, hogy az utalást indító bank még aznap elindítsa a befizetést. Ezért javasolt például Hong Kongba szerda vagy csütörtök reggel 8–10 óra között, míg az Egyesült Államokba hétköznap délután 13–17 óra között utalást indítani.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.