Több mint 1 milliárd forintot, rengeteg ingatlant, hajókat és nagy értékű gépjárműveket foglalt a NAV három, szövevényesen felépített, fővárosi irányítású bűnszervezettől. A NAV munkatársai a nagyszabású akcióban, összesen 160 helyszínen kutattak, 60 személyt hallgattak ki gyanúsítottként, közülük hatan már letartóztatásban vannak.
Két, főként őrzés-védelemmel, takarítással, polcszervizzel és marketingtevékenységgel foglalkozó bűnszervezetet szolgált ki az a harmadik, számlagyárként működő bűnszervezet, melynek cégei semmilyen valós tevékenységet nem végeztek, csak fiktív számlákkal látták el megrendelőiket. A működő társaságok a befogadott számlákkal csökkentették fizetendő áfájukat, az így összefonódó céghálók összesen több mint hatmilliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek. A bűnbandák – készülvén a lebukásra – az ellenük szóló bizonyítékokat rendszeres időközönként égetéssel, illetve darálással megsemmisítették.
A három bűnszervezetet a budapesti pénzügyi nyomozók – a MERKUR bevetési egység, a Terrorelhárítási Központ, valamint szakértők támogatásával – egy nagyszabású, országos, 160 helyszínes akcióban számolták fel. A NAV csaknem 60 gyanúsított kihallgatására tett intézkedést, 6 személy letartóztatását már elrendelte a bíróság.
A költségvetést ért kár megtérítésére a NAV mintegy 1 milliárd forint értékben külföldi és belföldi bankszámlákat zárolt, 28 ingatlant vett zár alá, több mint 150 millió forintnyi készpénzt, 5 gépkocsit, vitorlás hajókat, kortárs festményeket, aranytömböket és ékszereket foglalt. A zárolt és lefoglalt vagyon értékét szakértő állapítja meg, de az előzetes becslések szerint is elérheti a 2,5 milliárd forintot.
A nyomozás különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt folyik. Az elkövetők akár 20 évet is kaphatnak. (NAV)
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.