Jelentősen emelkedik a kutatások támogatása a Széchenyi István Egyetemen

2023. 01. 20., 18:11

A győri Széchenyi István Egyetem átvállalja oktatói, kutatói és doktoranduszhallgatói tudományos publikációinak közlési díját egy 2021-ben indított program keretében, ráadásul ebben az évben már akár 3500 euróig. A kutatásokat az intézmény Tudományos Ösztöndíjjal is elismeri. Az egyetem mindkét támogatási formára az eddiginél jelentősen nagyobb, összesen 100 millió forintos keretösszeget szán idén.

A Széchenyi István Egyetem egyik stratégiai célja, hogy nemzetközi színvonalú tudományos kutatással is hozzájáruljon a térség fejlődéséhez, amit 2021 óta új eszközzel, a Publikáció Támogatási Programmal is ösztönöz. Ennek keretében az oktatói és kutatói munkakörben foglalkoztatott munkatársak, valamint az egyetemmel jogviszonyban álló doktoranduszhallgatók Q1-Q4 minősítésű folyóiratokban megjelenő tudományos publikációinak közlési díját (APC) átvállalja az intézmény, erkölcsi-anyagi elismerést nyújtva számukra. A feltételek között a Scopus adatbázis szerepel, mert a két legnagyobb globális felsőoktatási minősítő szervezet – a QS és a Times Higher Education (THE) – a világranglisták összeállításánál kizárólag ezt veszi figyelembe.

Dr. Lukács Eszter, az egyetem nemzetközi stratégiai elnökhelyettese elmondta: eddig publikációnként legfeljebb 2500 eurós közlési díjat vállalt át az intézmény, ebben az évben azonban az egyetemvezetés döntése értelmében akár már 3500 eurót is. További kedvező változás, hogy a program éves keretösszege is jelentősen, 50 millióra emelkedik idén.

Az elnökhelyettes hangsúlyozta: az egyetem oktatói-kutatói számára emellett 2021 óta elérhető a Tudományos Ösztöndíj is. Ennek célja a publikációs tevékenység támogatása az ingyenes vagy az egyetemi előfizetés által a munkatársak számára költségmentesen elérhető, Scopus adatbázisban regisztrált, Q1-Q4 besorolású folyóiratokban. A legjelentősebb anyagi elismerésben a nemzetközi kutatási hálóban készült szakcikkek szerzői részesülnek. Az ösztöndíj keretösszege 35 millióról 50 millió forintra nő idén.

„A támogatási rendszer – amibe a publikációs támogatáson és a Tudományos Ösztöndíjon kívül beletartozik az angol nyelvoktatás, az angol nyelvű »akadémiai írás« kurzus, a könyvtári adatbázisok előfizetése és a tanulmányok nyelvi lektorálása is – egyszerre segíti az egyetem globális láthatóságának erősödését, valamint az oktató-kutató kollégák tudományos előmenetelét. A két legnagyobb nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet, a QS és a Times Higher Education világranglistája egyaránt rendkívül kutatásintenzív, így a kutatások ösztönzése hozzájárul ahhoz is, hogy intézményünk minél előkelőbb pozíciót foglaljon el ezeken. Köszönöm dr. Filep Bálintnak, az egyetem elnökének, hogy támogatta a keretösszegek rendkívül jelentős megemelését” – fogalmazott dr. Lukács Eszter.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-02 15:20:00
A Duna House Cégcsoport havi tranzakciószám becslése szerint 2023 novemberében országosan 8800 lakóingatlan cserélt tulajdonost; a cégcsoport pénzügyi márkája, a Credipass hazai adatai szerint a hónap folyamán 55 milliárd forint szerződéses összegű lakáscélú jelzáloghitel realizálódott.
2023-12-02 11:20:00
2023 III. negyedévében hazánkban a helyközi személyszállítás teljesítménye 8,4 százalékkal nőtt, az áruszállításé 11 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS