Letették az alapkövét annak a 4000 négyzetméteres gyártócsarnoknak, amit a Caola Martonvásár Ipari Park területén épít fel még az idén.
A 4,5 milliárd forint költségvetésű beruházás a Pénzügyminisztérium által életre hívott Egészségipari Támogatási Program (ETP) keretei között valósul meg.
„Az elmúlt egy évben a háttérben gőzerővel folytak a technológiai és épületre vonatkozó kivitelezési tervek elkészítésére vonatkozó feladatok és mára sikerült a beruházásnak a „látványosabb” szakaszához, az építkezéshez érnünk. Célunk, hogy a Caola nevéhez és múltjához méltó, a legújabb kihívásoknak és a magas technológiai szintnek megfelelő korszerű gyártási, kiszerelési technológiánk, valamint a kutatás-fejlesztési infrastruktúránk legyen, amely a munkahelyteremtés mellett a vállalatunk másik kulcsfontosságú értéke és célkitűzése” – mondta Bándi Imre, a Caola Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Az új üzem 40-50 új munkahellyel indul majd, ám a terület méretének és a csarnok, illetve az üzem moduláris felépítésének köszönhetően ez a későbbiekben bővíthető.
„Ez olyan mérföldkő a Caola Zrt. számára, amelyre a cég 190 éves múltja során nem sok példa volt. Az infrastrukturális fejlesztéseken túl, sikerült az elmúlt két évben egy új, professzionális fertőtlenítő- és tisztitószer termékcsaládot létrehozni, valamint a lakossági és fogyasztói felhasználásra szánt higiéniai termékek kínálatát is bővíteni. Utóbbiak már új, letisztult arculattal és új designnal kerülnek forgalomba” – mondta az elnök-vezérigazgató.
2024 januárjában Magyarország is ott lesz a Fagylalt Világkupán, ahol a világ minden tájáról érkező országokkal méretteti meg magát.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.