2024. július 25. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 07. 25., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

A Balaton vagy az Adria? – A VOSZ kiszámolta, idén hol olcsóbb nyaralni

Száz szálláshelyet választottak ki, amelyek között hotel, kemping, apartman és hostel vegyesen szerepelt, és egy 4 fős családra vonatkozó költségeket vizsgálták.

Az energiaiparban már 1,3 millió forint fölött jár a bruttó átlagkereset

2023. májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 652 000 forint, a nettó átlagkereset 433 600, a nettó kereset mediánértéke 363 900 forint volt – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

MKIK GVI: kevesebb cég tervez áremelést

Legalább 16 százalékos áremelkedést vár az építőipari vállalatok 15, a szolgáltató vállalatok 9, a kereskedelmi vállalatok 8 és az ipari vállalatok 5 százaléka.

Mennyit kell fizetni a legolcsóbb albérletekért Budapesten és az egyetemvárosokban?

A fővárosban 148–250 ezer forint között mozognak a legkedvezőbb havi bérleti díjak a vidéki egyetemvárosokban pedig 90 és 195 ezer forint között érhetőek el a legolcsóbb albérletek – tájékoztatott saját adatai alapján az ingatlan.com.

Füstbe ment tervek: közel 18 milliárd értékben foglalt le a NAV dohánytermékeket az első félévben

Az adóhivatal közzétette a 2024. január–júniusi időszakban lefoglalt cigarettára, egyéb fogyasztási dohányra, valamint a finomra vágott dohányra vonatkozó adatokat.

30 millió közelében a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek száma

A Globális Vagyonosodási Jelentés 71 országot fed le, amelyek a globális bruttó nemzeti jövedelem több mint 98 százalékát, az értékpapírpiaci összértéknek pedig 99 százalékát adják.

Termésnövelő anyagok: zöld jelzést kaptak a digitális címkék

„Az Európai Tanács rendelete előmozdítja a digitális címkék használatát az uniós termésnövelő anyagokon, ugyanakkor szükség esetére megtartja a fizikai címkéket. Emellett javítja a címkék olvashatóságát, valamint egyszerűsíti a forgalmazók címkézési kötelezettségeit.”

Az állattartó gazdaságok fokozatos bezárását szorgalmazza egy új európai polgári kezdeményezés

Az Európai Bizottság nyilvántartásba vett két európai polgári kezdeményezést: „Vessünk véget az állatok kegyetlen levágásának!” és „Elég a hamisított élelmiszerekből: eredetmegjelölés a címkén”.

Olcsóbban pusztít a lézerfegyver, mint bármi más – az elsőt már el is sütötték

Brutálisan hatékony, járműre szerelhető, így könnyen mozgatható lézerfegyver tesztjét bonyolította le a brit a hadsereg. Messziről is tűpontos és fillérekből üzemeltethető, így a jövő fontos védelmi eszköze lesz.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS