Filczer Balázs három éve dolgozik Mercedesekkel a német járműgyártó óriás, a Daimler dizájnstúdiójában. Ezt annak az együttműködésnek is köszönheti, ami volt iskolája, a MOME és a Daimler között már tizenhét éve tart.
Filczer Balázs a MOME Formatervezés képzésének Járműtervező szakirányáról jutott ki a Mercedes anyavállalatának, a Daimlernek a sindelfigeni stúdiójába. Először egy féléves gyakornoki programot csinált végig, majd teljes állást ajánlottak neki – írja a Kreatív Online.
Filczer sikersztorija jól illusztrálja a MOME és a Daimler közötti régi együttműködést. A 2000-es évek elején indult kapcsolatot a Formatervező Tanszék akkori vezetője, Stefan Lengyel indította be. Volt diákjai világmárkákhoz és dizájnipari cégekhez kerültek, köztük a Mercedes-Benz Designhoz is.
Az együttműködés keretein belül a Járműtervezés specializációt választó mesterszakos hallgatók általában két tervezési projektet kapnak egy évben. Ezeket a Daimler dizájnerei folyamatosan követik, konzultálnak a diákokkal.
A külföldi ösztöndíjasokkal közösen általában hat-nyolc diák tanul egy-egy járműtervező csapatban, ahonnan évente egy diák jut el gyakornoki pozícióba.
Egy Daimler-méretű multi és egy Mercedes-nagyságú márka esetében összesen körülbelül hétszáz ember dolgozik dizájn területeken, de közülük a legtöbben támogató funkciót látnak el.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.