Harmadszor indítja el a női vállalkozókat segítő programját a Hiventures

2021. 03. 09., 14:30

Ahhoz, hogy egyre több nő tekintse a saját vállalkozást karrierútnak, olyan lehetőségeket kell teremteni számukra, amelyek ösztönzik innovatív ötleteik piacra vitelét. A tőkebefektető társaság különösen fontosnak tartja, hogy olyan programot indítson, amelyben a nők precizitása, kreativitása, hosszú távú szemléletmódja, együttműködő hozzáállása egy jó ötlettel és megfelelő szakmai segítséggel kombinálva hosszútávon fennmaradó vállalkozásokat hozhat létre.

„Tapasztalataink alapján a legjobban teljesítő befektetési csapatok a legsokszínűbbek is egyben. Természetesen ezt nem lehet a nemekre leegyszerűsíteni, de mindenképpen örömömre szolgál, hogy portfoliónkban az egy évvel ezelőtti 32 százalékról mára közel 36 százalékra nőtt azon vállalkozások aránya, amelyekben egy vagy több női cégalapító is tevékenykedik. Ebben a StartupHER-nek nagy szerepe van. A mára sikeres programsorozattá vált kezdeményezést ismerik és szeretik a vállalkozó kedvű hölgyek, az elmúlt két évben 700-nál is több pályázatot nyújtottak be. Olyan sikertörténetek indultak itt el, mint a Truviva, a Briefly vagy a Happy Little Planet, akik női vállalkozók új generációját ösztönözhetik ötletük megvalósítására”mondta Katona Bence, a Hiventures vezérigazgatója.

Az Európában mért adatok is alátámasztják a Hiventures portfoliójában tapasztalt trendet. A női alapítású vagy női társalapítóval rendelkező társaságok kockázati tőkefinanszírozása Európában az elmúlt években valamelyest intenzívebbé vált, amelyhez hozzájárult, hogy több nőkre specializált inkubátorprogram is indult. Bár a nemzetközi statisztikák a 2020-ban alapított európai startupok számában csökkenést mutatnak 2019-hez képest, a hölgy alapítót is foglalkoztató új startupok aránya egy év viszonylatában 4 százalékpont körüli növekedést ért el.

Kertész Éva, a Hiventures növekedési portfóliójába tartozó POLCZ alapítója és vezetője szakmai mentorként csatlakozott StartupHER programhoz.

„Fontosnak tartom, hogy személyes történetemen és tapasztalatomon keresztül mondjam el, vállalkozni mennyire izgalmas kihívás. Megváltoztathatom a piaci trendeket, új dolgokat hozhatok létre, hatással lehetek a környezetemre és inspirálhatok másokat, emellett sok energiát és szabadságot is köszönhetek annak, hogy sikerült megállni a saját lábamon” – nyilatkozta Éva az első lépések megtételére buzdítva a női vállalkozókat.

A StartupHER program 2021. március 8-án, nemzetközi nőnapon indult, április 9-ig jelentkezhetnek innovatív, egyedülálló ötletükkel a saját vállalkozást működtető vagy annak beindításán még csak gondolkodó nők, továbbá azok, akik vezetői ambíciókat dédelgetnek, vagy épp hosszabb szünet után gondolkodnak az újrakezdésen. A sikeres jelentkezés egyik fontos eleme az együtt dolgozó csapat, amely rendelkezik az összes szükséges kompetenciával ahhoz, hogy a vállalkozást sikerre vezesse.

A beérkező pályázatok szakmai előszűrését követően a tíz legjobb csapat fejlődését a hagyományoknak megfelelően egy-egy elismert női mentor segíti, akik személyes konzultáció alkalmával saját tapasztalatukat és szakértelmüket osztják meg a kezdő vállalkozókkal.

Az idei mentorcsapat tagjai Bata-Jakab Zsófia,  a Magyar Divat és Design Ügynökség vezérigazgatója, Hegedűs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, Tomán Szabina, a Toman Lifestyle vezérigazgatója, Gere Andrea, a Gere pincészet vezető borszakértője, Kertész Éva, a Polcz alapító-vezetője, Risztov Éva, úszó, olimpikon, motivációs előadó, Horváth Dorka, a BOOKR Kids vezérigazgatója, Pocsaji Csilla, a Tebe csomagolásmentes bolt alapító-tulajdonosa, Cserháti-Herold Janka, a hormonmentes.hu tulajdonos-alapítója és Sipos Melinda, a Ligeti Bolt alapító-tulajdonosa.

A szakmai mentoráláson túl a legjobbak részt vehetnek egy kétnapos bootcamp-en májusban, ahol interaktív előadásokon, workshopokon és konzultációkon a Hiventures legkiválóbb befektetési szakértői vértezik fel minden olyan hasznos ismerettel a csapatokat, mint például üzleti modell megalkotás, piackutatás, pénzügyi tervezés, startup módszertani alapok. Mindezek szükségesek ahhoz, hogy a leendő startupperek vállalkozási ötletüket bemutathassák és az innovatív ötletükhöz kapcsolódó üzleti víziójukkal elnyerjék a szakmai zsűri tetszését.

A programot a Demo Day zárja, ahol a Hiventures szakmai zsűrije előtt mutatkozhatnak be a csapatok, akik közül a kiemelkedően teljesítők lehetőséget kapnak, hogy elnyerjék a Hiventures 15 millió forintos inkubációs befektetését vállalkozásuk megvalósításához.

(A StartupHER kampányvideója IDE KATTINTVA tekinthető meg.)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS