Faragó Ilona: Az emberi kapcsolatok a legfontosabbak

Faragó Ilona: Az emberi kapcsolatok a legfontosabbak
2024. 02. 07., 19:10

Ha a sikereire gondol több mint 25 év vállalkozói múlttal a háta mögött, mindig arra jut, hogy az emberi kapcsolatok a legfontosabbak. Faragó Ilonát országos Év Vállalkozója Díjjal tüntette ki 2023-ban a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ).

– A szervezetünkben elnökségi tagként én is szoktam jelölni erre a díjra arra érdemes vállalkozókat, de az, hogy az én nevem is szerepelt ezen a listán, először nagyon meglepett. Megtiszteltetésnek tartom a kitűntetést, hiszen pontosan tudom, mennyi és milyen nagyra becsült vállalkozó mellé kerültem. Az elismerés csak tovább fogja növelni az elhivatottságomat, mert a választott tisztség erről szól – mondja Faragó Ilona, a VOSZ Budapesti és Pest Vármegyei Regionális Szervezetének elnökségi tagja.

A kezdetekkor elsősorban könyveléssel és pályázatírással foglalkozott, később a vendéglátásba is belekóstolt befektetőként, majd idestova másfél évtizede vagyonértékeléssel, valamint ingatlanközvetítéssel és -fejlesztéssel foglalkozik, különösen az off-market ingatlanok felkutatásával és potenciális befektető közvetítésével. Az FB-Jegyző Kft.-t már ezzel a céllal alapította.

– Engem valószínűleg úgy ismernek sokan, hogy lendületes és közvetlen vagyok, egész egyszerűen így működöm, nagyon könnyen megtalálom a hangot a partnereimmel – mondja annak kapcsán, hogy mit tart fontosnak a vállalkozói szférában is.

Rendszeresen keresi azokat a platformokat és lehetőségeket, amelyekkel hatással tud lenni a környezetére, a közösségére.

Ő volt az egyik kezdeményezője a VOSZ Budapesti és Pest Vármegyei Regionális Szervezetén belül a kezdő, női startup-vállalkozók fejlesztési programjának. Ugyanitt nemrégiben startolt el a Fenntarthatósági Munkacsoport, amelyen keresztül a tagvállalkozásokat szeretnék elindítani a környezettudatos működés útján.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS