A Nestlé csomagolóanyagai 100 százalékát újrahasznosíthatóvá vagy újrafelhasználhatóvá kívánja tenni 2025-ig – külön figyelemmel a műanyaghulladék elkerülésére.
„Elkötelezetten törekszünk az újrahasznosítási lehetőségek felkutatására, de tudjuk, hogy a 100%-os újrahasznosíthatóság nem elég a műanyaghulladék-válság leküzdésre. Új irányokat kell keresnünk, és még többet kell tennünk” – mondta Mark Schneider.
A Nestlé vezérigazgatója közölte: „Hiszünk az újrahasznosítható és komposztálható papíralapú anyagok és a biológiai úton lebomló polimerek értékességében, különösen ott, ahol nincs kiépített újrahasznosítási infrastruktúra. Az együttes fellépés létfontosságú: pontosan ezért szólítjuk meg fogyasztóinkat, üzleti partnereinket és minden Nestlés munkatársunkat, hogy vegyék ki a maguk részét erőfeszítéseinkből.”
A Nestlé 2020 és 2025 között világszerte minden terméke esetén kivezeti az összes olyan műanyagot, amely nem vagy csak nehezen újrahasznosítható.
Ezzel a lépésével a Nestlé alternatív csomagolóanyagokat vezet be globális termékportfoliójában:
2019 februárjától a Nestlé elkezdi megszüntetni a termékeihez mellékelt műanyag szívószálakat, amelyeket alternatív anyagokkal, például papírral helyettesít, de innovatív tervezéssel is igyekszik elősegíteni a felesleges hulladékok visszaszorítását.
A Nestlé 2019. első negyedévében elkezdi a papírcsomagolás használatát Nesquik, illetve 2019. második félévébenYes!szelet termékei esetében. De 2019-től műanyagmentes csomagolást kap a Smarties, a Miloitalpornál pedig 2020-ban jön a papíralapú tasakok bevezetése.
A Nestlé Ásványvíz üzletága 2025-ig globálisan 35 százalékkal növeli palackjai újrahasznosított PET-tartalmát.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.