Elindult a jelentkezés a 2024-es Kiválóan Vezetett Vállalatok Programra

2024. 03. 30., 12:10

A Best Managed Companies Program (Kiválóan Vezetett Vállalatok) a globális Deloitte Private vezető üzleti mentorprogramja, ami idén harmadik alkalommal indul el Magyarországon. A kezdeményezés a helyi magántulajdonban lévő vállalatok kiválóságának elismerésére és támogatására jött létre.

Minden országban egy rangos, független zsűri választja ki azokat a vállalatokat, amelyek Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok minősítésben részesülhetnek.

„Megtiszteltetés számunkra, hogy a Budapesti Gazdasági Egyetem, a Budapesti Értéktőzsde, a Magyar Nemzeti Bank, az MGYOSZ és az OTP Bank a kezdetektől fogva együttműködő partnerei a programnak. A hazai program szakmai zsűrijét ezen vállalatok képviselői alkotják, akik szakértelmükkel segítik az összes résztvevő vállalatot” – mondta dr. Kóka Gábor, a Deloitte Private közép-európai vezetője.

Tavaly 16 magyar cég érdemelte ki a Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) elismerést, ezzel csatlakozva a legjobban teljesítő vállalkozások globális közösségéhez:

  • BioTechUSA-cégcsoport
  • CÉH Zrt.
  • DM-KER Nyrt.
  • Dorsum Zrt.
  • H1 Systems Mérnöki Szolgáltatások Kft.
  • HELL ENERGY Magyarország Kft.
  • Hunland Csoport
  • Márka Üdítőgyártó Kft.
  • Petrányi Autó Kft.
  • Qualysoft Informatikai Zrt.
  • Schiller Autó Család Zrt.
  • Simon Plastics Kft.
  • TOM-FERR Zrt.
  • Tutti Kft.
  • Vöröskő Kft. (Euronics)
  • Wagner Solar Hungária Kft.

A programra azok a vállalatok (vagy csoportok) jelentkezhetnek, amelyek központi irányítása Magyarországon van, a többségi részesedések (minimum 51 százalék) közvetlenül vagy közvetve magyar magánszemélyek tulajdonában vannak és az éves bevételük eléri a minimum 20 millió eurót. Fontos feltétel, hogy a vállalat legalább 5 éve működjön és több mint 50 teljes munkaidős alkalmazottal rendelkezzen.

A programra nem jelentkezhetnek jótékonysági és nonprofit szervezetek, nyilvános részvénytársaságok, ahol a részvények többsége közkézben van. Továbbá nem vehetnek részt pénzügyi intézmények (hitelintézetek, pénzügyi vállalkozások), biztosító társaságok, szerencsejátékkal foglalkozó társaságok, ahogy részben vagy egészben állami tulajdonban lévő társaságok sem. Kizáró feltétel az is, ha a vállalat (csoport) tevékenysége vagy üzleti hírneve nem egyeztethető össze a Deloitte értékeivel.

„A program során az összes résztvevő új szintre emelheti üzleti működését tekintet nélkül arra, hogy a program végén elnyerik-e a BMC minősítést, így a jelentkezéssel és a mentoring programban való részvétellel csak profitálhatnak a magyar magánvállalkozások” – tette hozzá dr. Bálint Gergely, a Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok program operatív vezetője.

A program menete

A hazai magánvállalkozások egy online regisztrációs jelentkezési oldalon keresztül tudják jelezni részvételi szándékukat a programra. Azok a vállalatok, akik megfelelnek a jelentkezési feltételeknek, részt vehetnek a program második felében, a mentorprogramban. A mentorprogram a Best Managed Lab nemzetközi keretrendszerén alapul, ahol a mentorált vállalkozások képzett mentorok segítségével a program 4 területe mentén (stratégia, képességek és innováció, vállalatirányítás és pénzügyek, kultúra és elkötelezettség) átfogó mentoringban részesülnek.

A Best Managed Lab teljesítését követően a mentorok segítségével a pályázók összeállítják a pályázati anyagot a független, külső zsűri számára. A zsűritagok áttekintik és értékelik a benyújtott pályázatokat, valamint kiválasztják a BMC minősítést elnyerő vállalkozásokat.

A Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) program nemzetközi háttere

A programot 1993-ban indították el Kanadában, ahol azóta is sikeresen működik és mára már az ország egyik vezető üzleti mentorprogramjának számít. Jelenleg összesen 48 országban van jelen, többek között az európai országok többségében, az Egyesült Államokban, valamint Dél-Amerika és Ázsia több országában.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS