Az elmúlt évek statisztikáit számításba véve munkavédelmi szempontból az építőipart, a mezőgazdaságot, az állattenyésztést, a raktározás-szállítmányozást és az egészségügyi ágazatot nevezte meg a legveszélyesebbnek a Technológiai és Ipari Minisztérium Munkavédelmi Irányítási Főosztálya a veszélyességi Top 5 lista összeállításakor.
Az ötösből az építőipar áll az élen, ebben a szektorban következett be a legtöbb halálos vagy súlyos sérüléssel járó munkabaleset az elmúlt években. A mezőgazdaságban és állattartásban a gépekkel való munka és a rendkívüli fizikai megterhelés vezet legtöbbször a balesethez, de az állatok maguk is sokszor a baj forrását jelentik.
Az egészségügyben dolgozókra is sok veszély leselkedik – a balesetveszély mellett az egészségkárosító kockázatok is jelentősek. A szállítmányozásban és raktározásban pedig az anyagok mozgatása, a nem megfelelő módon használt munkaeszközök, gépek jelentik a legnagyobb veszélyt.
A legjobb módszert a védekezésre a megelőzés jelenti. Általánosságban a megfelelő szakképzettségűek alkalmazása, a rendszeres munkaköri orvosi alkalmassági vizsgálatok, a munkavédelmi oktatás és a rendszeres ellenőrzés jelenti a legjobb garanciát, illetve ha a munkáltató biztosítja a biztonságos munkavégzés feltételeit – jelzi a minisztérium, amely jelenleg a biztonságos munkavégzésről szóló kampányt is folytat.
A „Legyen oké a munka” akcióval felhívják mind a munkavállalók, mind a munkáltatók figyelmét a munkabiztonsággal kapcsolatos szabályokra és előírásokra.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.