Dr. Gál Gábor: Kettős szerepben vagyok fogorvosként és vállalkozóként

Dr. Gál Gábor: Kettős szerepben vagyok fogorvosként és vállalkozóként
2024. 01. 30., 22:10

Szerencsésnek tartja magát, hogy jó időben, jó helyen indította el fogorvosi magánpraxisát – még 1995-ben. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Tolna Vármegyei Szervezete 2023-ban Országos Év Vállalkozója Díjjal tüntette ki dr. Gál Gábort, az Alisca Dent Kft. tulajdonosát.

„Kettős szerepben vagyok a kezdetektől fogva, az egyik a fogorvosi munkám, amit apai örökségem révén folytatok már majdnem 30 éve, míg vállalkozó is vagyok, ami hatalmas felelősség és feladat, és ebben is sikeresnek kell lennem” – mondja dr. Gál Gábor, aki több, mint 10 éve implantológus szakorvosként is dolgozik.

„Akkoriban még az állami ellátásban is munkát kellett vállalnia egy fogorvosnak, hogy a magánellátásban is dolgozhasson, ezért egy kis Tolna megyei településen kezdtem szakmai pályámat. Egy évvel később megnyitottam magánrendelőmet Pakson úgy, hogy családom, korábbi életem nem ide kötött. Az akkor bevezetett Bokros-csomag kedvezően hatott az éppen induló praxisomra, mert egyre többen kezdtek a magánellátás felé nyitni” – emlékszik vissza a kezdetekre.

1996-ban alapította a Bt.-jét, és kizárólag a saját magánpraxisában végezte fogorvosi tevékenységét Pakson. A 2000-es évek végén a gazdasági válság az ő praxisát sem kímélte, ezért – mint mondja – igyekezett megújulni, szakmailag fejlődni. Ekkor kezdte tanulni a fogászati implantológiát, 2012-ben szakvizsgát is tett dento alveoláris sebészetből.

VOSZ Tolna Vármegyei Szervezete által adományozott Év Vállalkozója Díj kapcsán azt mondja: bár fontosak az elismerések, különösen a szakmán belül, azonban számára talán az a legmegtisztelőbb, ha a páciensek elégedettek a munkájával.

„Persze bennem is felmerült, hogy miért pont én kaptam a díjat, vajon megérdemeltem-e ezt az elismerést? Aztán egyből meg is állok egy pillanatra, mert azért egy ilyen díj rávilágít arra az útra, amit eddig a pillanatig bejártam, megmutatja, mit sikerült elérnem, létrehoznom, tanulnom, fejlődnöm, és egyúttal arra is rámutat, hogyan tudom még jobbá tenni a praxisomat, hol vannak esetleg gyenge pontok, ahol javítani kell. Hiszen megelégedni sosem szabad, csak előre és felfele lehet tekinteni!” – mondja a fogorvos-vállalkozó.

A négygyermekes édesapa már várja, hogy legnagyobb fia, Barnabás befejezze dentálhigiénés tanulmányait, és csatlakozzon hozzájuk, mert így igazi családi vállalkozásként tudnak majd tovább dolgozni.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS