Az ingatlanpiacot is felpörgetheti az NHP Hajrá

2020. 05. 27., 17:35

Az Indotek Group országszerte számos, a konstrukció keretében megvásárolható ingatlant kínál a kkv-knak.

A hazai ingatlanpiac újbóli fellendülését is segítheti az MNB által meghirdetett NHP Hajrá! program, amelynek keretében a mikro-, kis- és középvállalkozások ingatlanok vásárlására is fordíthatják a hitelösszeget. A hazai ingatlanpiac egyik vezető szereplőjeként az Indotek Group több mint 60 olyan, a konstrukció igénybevételével megvásárolható ingatlannal rendelkezik, amelyek az ország mintegy 50 pontján helyezkednek el, számos régióban lefedve ezzel a kkv-k igényeit.

A Magyar Nemzeti Bank által meghirdetett NHP Hajrá! programmal összhangban az Indotek Group számos olyan ingatlan értékesítésébe kezd, amelyeket a programban résztvevők a kedvezményes feltételek mentén vásárolhatnak meg. A társaság több mint 60 olyan – a vállalat profiljának megfelelően elsősorban irodai és logisztikai – ingatlannal rendelkezik, amelyek az NHP Hajrá! konstrukció keretében is megvásárolhatóak. Az ingatlanok értékesítéséből befolyt összeget a társaság az ingatlanpiacon jelenleg kedvező akvizíciós célpontok megvásárlására, illetve fejlesztési projektjeinek támogatására kívánja fordítani.

A széles felhasználhatóságból adódóan az NHP Hajrá! az ingatlanpiac különböző szektoraiban is tapasztalható gazdasági visszaesés kiegyenlítésére is hatékony eszköz lehet: a vállalkozások akár ingatlanok vásárlására is fordíthatják a felvett hitelösszeget, ezzel átlépve a bérlői státuszból tulajdonosiba, hiteltörlesztéssé konvertálva a bérleti díjat. A relatíve alacsony, fix kamatozásból és a hosszú lejáratból adódóan növekedhet a hitelfelvevő pénzügyi stabilitása, a tulajdonosi státuszban beállt, imént említett változás pedig megszünteti a bérbeadóval szembeni kitettséget. A program ebből következően az ingatlanpiacra is élénkítő hatással lehet, hiszen a kereslet növekedésével az értékesítésre kínált ingatlanok száma is ugrásszerűen megnőhet.

A Magyar Nemzeti Bank által első alkalommal 2013-ban életre hívott Növekedési Hitelprogram hamar meghatározóvá vált a magyarországi kis- és középvállalkozások finanszírozási piacán. A program legújabb, „Hajrá!” utótagot kapott elemének keretein belül az MNB összesen 1500 milliárd forintnyi forrást bocsát a vállalkozások rendelkezésére. A konstrukció részletei rendkívül kedvezőek: a hitelfelvevők maximum 2,5 százalékos, fix kamat mellett juthatnak 1 millió forinttól egészen 20 milliárd forintig terjedő összeghez, mindössze 2 hetet igénybe vevő hitelbírálati folyamat kíséretében. A jegybank emellett jelentősen bővítette a hitel lehetséges felhasználási körét, ezzel még inkább kitárva a kezdeményezés kapuit.

„Az Indotek Group üdvözli a Növekedési Hitelprogram legújabb konstrukcióját, mivel a kezdeményezés egyéb stimulátorok bevonása mellett hatékony eszköze lehet a gazdaság, azon belül is az ingatlanpiac újbóli fellendítésének. Jó lehetőség ez a KKV szektornak, áttételesen az ingatlanpiacnak, és ezáltal természetesen az ingatlanfejlesztőknek is. A jelenlegi, rendkívüli időkben a gazdaság minden szegmensének és szereplőjének keresnie kell az olyan kedvező lehetőségeket, mint az NHP Hajrá! program – a mi esetünkben a konstrukcióval a vevő és az eladó is jól jár” – mondta el Kovács András, az Indotek Group értékesítési igazgatója.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 10., 10:10
A munkaviszony többféleképpen szűnhet meg. Lehet munkáltatói vagy munkavállalói felmondás, de a felek közös megegyezéssel is dönthetnek a munkakapcsolat végéről. Olyan is lehetséges, hogy felmondás közös megegyezéssel? Vagy itt már valami nem stimmel? – teszi fel (és válaszolja meg) a kérdést dr. Kocsis Ildikó ügyvéd, vitarendezési szakjogász.
2024-10-10 21:50:00
A Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) – az EU helyreállítási alapjának, a NextGenerationEU-nak a központi eleme – továbbra is eredményesen működik. A végrehajtása gyorsul, és folyamatos reformokat és beruházásokat ösztönöz a tagállamokban – olvasható az Európai Bizottság közleményében.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS