Az ingatlanpiacot is felpörgetheti az NHP Hajrá

2020. 05. 27., 17:35

Az Indotek Group országszerte számos, a konstrukció keretében megvásárolható ingatlant kínál a kkv-knak.

A hazai ingatlanpiac újbóli fellendülését is segítheti az MNB által meghirdetett NHP Hajrá! program, amelynek keretében a mikro-, kis- és középvállalkozások ingatlanok vásárlására is fordíthatják a hitelösszeget. A hazai ingatlanpiac egyik vezető szereplőjeként az Indotek Group több mint 60 olyan, a konstrukció igénybevételével megvásárolható ingatlannal rendelkezik, amelyek az ország mintegy 50 pontján helyezkednek el, számos régióban lefedve ezzel a kkv-k igényeit.

A Magyar Nemzeti Bank által meghirdetett NHP Hajrá! programmal összhangban az Indotek Group számos olyan ingatlan értékesítésébe kezd, amelyeket a programban résztvevők a kedvezményes feltételek mentén vásárolhatnak meg. A társaság több mint 60 olyan – a vállalat profiljának megfelelően elsősorban irodai és logisztikai – ingatlannal rendelkezik, amelyek az NHP Hajrá! konstrukció keretében is megvásárolhatóak. Az ingatlanok értékesítéséből befolyt összeget a társaság az ingatlanpiacon jelenleg kedvező akvizíciós célpontok megvásárlására, illetve fejlesztési projektjeinek támogatására kívánja fordítani.

A széles felhasználhatóságból adódóan az NHP Hajrá! az ingatlanpiac különböző szektoraiban is tapasztalható gazdasági visszaesés kiegyenlítésére is hatékony eszköz lehet: a vállalkozások akár ingatlanok vásárlására is fordíthatják a felvett hitelösszeget, ezzel átlépve a bérlői státuszból tulajdonosiba, hiteltörlesztéssé konvertálva a bérleti díjat. A relatíve alacsony, fix kamatozásból és a hosszú lejáratból adódóan növekedhet a hitelfelvevő pénzügyi stabilitása, a tulajdonosi státuszban beállt, imént említett változás pedig megszünteti a bérbeadóval szembeni kitettséget. A program ebből következően az ingatlanpiacra is élénkítő hatással lehet, hiszen a kereslet növekedésével az értékesítésre kínált ingatlanok száma is ugrásszerűen megnőhet.

A Magyar Nemzeti Bank által első alkalommal 2013-ban életre hívott Növekedési Hitelprogram hamar meghatározóvá vált a magyarországi kis- és középvállalkozások finanszírozási piacán. A program legújabb, „Hajrá!” utótagot kapott elemének keretein belül az MNB összesen 1500 milliárd forintnyi forrást bocsát a vállalkozások rendelkezésére. A konstrukció részletei rendkívül kedvezőek: a hitelfelvevők maximum 2,5 százalékos, fix kamat mellett juthatnak 1 millió forinttól egészen 20 milliárd forintig terjedő összeghez, mindössze 2 hetet igénybe vevő hitelbírálati folyamat kíséretében. A jegybank emellett jelentősen bővítette a hitel lehetséges felhasználási körét, ezzel még inkább kitárva a kezdeményezés kapuit.

„Az Indotek Group üdvözli a Növekedési Hitelprogram legújabb konstrukcióját, mivel a kezdeményezés egyéb stimulátorok bevonása mellett hatékony eszköze lehet a gazdaság, azon belül is az ingatlanpiac újbóli fellendítésének. Jó lehetőség ez a KKV szektornak, áttételesen az ingatlanpiacnak, és ezáltal természetesen az ingatlanfejlesztőknek is. A jelenlegi, rendkívüli időkben a gazdaság minden szegmensének és szereplőjének keresnie kell az olyan kedvező lehetőségeket, mint az NHP Hajrá! program – a mi esetünkben a konstrukcióval a vevő és az eladó is jól jár” – mondta el Kovács András, az Indotek Group értékesítési igazgatója.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS