A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) közleménye.
„A kisadózó vállalkozások tételes adója (KATA) rendkívül sikeres és egyszerű vállalkozói forma, amely nagyban hozzájárult a szürke- és feketegazdaság visszaszorulásához is és számos, korábban EVA-s vállalkozásnak is megoldást jelentett a továbbműködésre. Meggyőződésünk, hogy a KATA-t – a lényegét jelentő alacsony adminisztrációs terhet és adózásra ösztönző, vállalható mértékét – feltétlenül meg kell védeni, fenn kell tartani – a több-százezer legálisan működő kisvállalkozás érdekében!
Lehetnek olyan piaci szereplők, akik nem az eredeti célok – kisvállalkozás egyszerű és ösztönző közteherviselése – érdekében használják ezt az adófajtát. Ezektől a „vadhajtásoktól" – a korrekt piaci szereplők, munkaadók és munkavállalók érdekében – valóban meg kell szabadulni, de a megoldás nem eredményezheti a KATA adminisztrációjának növekedését és a terhek vállalhatatlan emelkedését! A napokban megismert módosítási irány, amely az évi 3 millió forint feletti számlaösszegek esetén 40%-os adóval sújtaná a „megrendelő" céget, a KATA lényegének a tönkretételét jelentené. Ez a módosítás önmagában a rejtett munkavállalás problematikáját sem oldja meg, ugyanakkor a valódi KATA-s vállalkozók számára elviselhetetlen tehernövekedést jelent, hátráltatva a koronavírus-járvány utáni talpra állást, újraindulást – ezzel a 2021. évi gazdasági célok elérését.
A VOSZ szerint a végleges és megnyugtató megoldást az jelentené, ha az adóék erőteljesebb csökkentésével a KATA választása és az alkalmazotti lét közötti adó- és járulékteher-különbség olyan szintre mérséklődne, amely nem ösztönöz a munkaviszony megszüntetésére.
Szövetségünk kezdeményezi, hogy induljon széles körű egyeztetés a munkaadói érdekképviseletekkel és szakmai szervezetekkel a megfelelő – hatékony és előremutató – megoldás megtalálása érdekében.”
VOSZ
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.