A Cseber Nonprofit Kft. közös kampányra hívja fel az agrárium szereplőit a „Három a magyar igazság” elnevezésű szemléletformáló program részeként. A kezdeményezés lényege a szakszerűen megtisztított növényvédőszeres műanyaggöngyölegek visszagyűjtése és újrahasznosítása, melyet a Nébih is messzemenően támogat.
A képen azt látjuk, ahogyan a gyűjtőhelyre beérkező üres kannákat átvételkor ellenőrzik. Nagyon fontos, hogy a flakonok háromszori öblítésen essenek át és az öblítéshez használt vizet a permetlé elkészítéséhez használjuk fel. A szakszerű kiöblítéssel maximalizálhatjuk a permetlébe jutó hatóanyagok mennyiségét, ugyanakkor megfelelően tiszta alapanyagot biztosítunk a műanyagok újrahasznosításhoz.
A magyar gyűjtőszervezet 2003. évi alapítása óta tagja az Európai Növényvédelmi Szövetség Container Management munkacsoportjának, így első kézből értesülnek a legújabb kezdeményezésekről. A 75 százalékos visszagyűjtés elérése (2025. évre) olyan célkitűzés, melynek eléréséhez mindenki szívesen csatlakozik, ugyanakkor a cél eléréséhez széles körű összefogásra van szükség. A Cseber Nonprofit Kft. közös kampányra hívja fel az agrárium szereplőit a „Három a magyar igazság” elnevezésű szemléletformáló program részeként. A résztvevők együttes erővel bíztatják a gazdálkodókat a gyűjtőhelyek felkeresésére és felhívják a figyelmet a szakszerű göngyölegkezelésre.
A „nyári gyűjtési időszak” kulcsfontosságú a visszagyűjtés sikeréhez. A Nébih arra kér minden érintettet, hogy vegyen részt a gyűjtésben, vegye fel a kapcsolatot egy közeli gyűjtőhellyel és tájékozódjon a részletekről.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.