A kkv-szektor profitálhat a közvetlen EU-s források eléréséből

A kkv-szektor profitálhat a közvetlen EU-s források eléréséből
2023. 06. 13., 17:49

A Magyar Fejlesztésösztönző Iroda Nonprofit Kft. (MFOI) együttműködési megállapodást írt alá a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ) és a Duna Menti Kereskedelmi Kamarák Szövetségével (DCCF) 2023. június 12-én a VOSZ-központban Budapesten.

Az együttműködés elsődleges célja, hogy a vállalkozások számára biztosítsák az EU-s forrásokhoz való közvetlen hozzáférést az MFOI közvetítésével.

A közvetlen források kiemelkedő finanszírozási lehetőségeket jelentenek, hiszen a 2021-2027. évi uniós költségvetésben mintegy 340 milliárd euró összértéket tesznek ki és sokféle szakterületet fednek le. Az ebbe a körbe tartozó 24 különböző alap által kijelölt pályázati célok számos kiemelt iparágat (például energiaszektor, agrárium, egészségügy), és több fontos fejlesztési módozatot (digitalizáció, innováció, külpiacra lépés) is előtérbe helyeznek, a zöldítés és a klímavédelem fontosságát szem előtt tartva.

A 2021-ben alakult, közhasznú tevékenységet ellátó MFOI a VOSZ-tagság számára ingyenes és sikerdíjas pályázatfigyelést és pályázatírási szolgáltatást biztosít. A VOSZ a partneri szervezeteivel közösen hozzávetőlegesen 60 ezer vállalkozást képvisel, javarészük mikro, kis- és középvállalkozó, akiknek különösen fontos, hogy ezen a téren profi szakmai segítséget kapjanak.

Bárki lehet pályázó, kisvállalkozók éppúgy, mint startupok, költségvetési intézmények, egyetemek és nonprofit szervezetek, az elsődleges cél azonban a kkv-szektor támogatása kedvező feltételű pályázatokkal, ami megfelel az uniós elvárásoknak.

A DMKKSZ-szel közösen egyben lehetőség nyílik a határokon átívelő, a pályázati konzorciumi feltételeknek eleget tenni ismert és megbízható, a Duna menti régióba tartozó vállalkozásokkal.

A megállapodás aláírásakor dr. Petri Bernadett, az MFOI ügyvezető elnöke és Perlusz László, a VOSZ főtitkára megállapodott, hogy a szervezetek azonnal hozzá is fognak az értékteremtő együttműködés gyakorlati kivitelezéséhez. A DCCF a nemzetközi kapcsolatrendszerét ajánlja fel a vállalkozások forráshoz jutása érdekében – hangsúlyozta Rév András, a DCCF elnöke.

A VOSZ legújabb, vállalkozásokat segítő platformján, a VOSZPort-on pályázati ajánlatok is megjelennek majd, valamint tervezik ennek becsatornázást a magyar források pályázatfigyelési szolgáltatásához hasonlóan – mondta Barabás Tamás, a VOSZ társelnöke.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 10., 10:10
A munkaviszony többféleképpen szűnhet meg. Lehet munkáltatói vagy munkavállalói felmondás, de a felek közös megegyezéssel is dönthetnek a munkakapcsolat végéről. Olyan is lehetséges, hogy felmondás közös megegyezéssel? Vagy itt már valami nem stimmel? – teszi fel (és válaszolja meg) a kérdést dr. Kocsis Ildikó ügyvéd, vitarendezési szakjogász.
2024-10-10 21:50:00
A Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) – az EU helyreállítási alapjának, a NextGenerationEU-nak a központi eleme – továbbra is eredményesen működik. A végrehajtása gyorsul, és folyamatos reformokat és beruházásokat ösztönöz a tagállamokban – olvasható az Európai Bizottság közleményében.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS