A Bridgestone újraindítja a termelést az olaszországi Bariban és a belgiumi Lanklaarban valamint a franciaországi Béthune-ben található európai gyártóüzemeiben is.
A fenti intézkedést megelőzően a vállalat április 14-én jelentette be, hogy minden spanyolországi (Burgos, Bilbao és Puente San Miguel) és oroszországi (Uljanovszk) üzemében újraindult a termelés. A mostani bejelentés azt jelenti, hogy a Bridgestone EMIA (Európa, Oroszország, Közel-kelet, India és Afrika) régió teljes gyártóhálózatában újraindult a termelés, ami alól csak az indiai és dél-afrikai üzemek jelentenek kivételt. Ezek továbbra is zárva maradnak.
A Bridgestone üzemeit eredetileg azért zárták be, mert a Covid-19 járvány következtében nagymértékben visszaesett az abroncsok iránti kereslet. Mivel azonban mind a vállalatok, mind pedig a vásárlók részéről ismét növekvő kereslet mutatkozik a Bridgestone abroncsai iránt, a vállalat úgy határozott, hogy a megfelelő kínálat biztosítása érdekében újraindítja a termelést.
A Covid-19 vírus következtében kialakult helyzet azonban továbbra is komoly, ezért az újranyitott üzemekben a dolgozók egészségvédelme és biztonsága kiemelten fontos szempont a Bridgestone számára. A vállalat szigorúan betartja a járványügyi és betegségmegelőzési központok (CDC-k) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) útmutatásait és ajánlásait, valamint az érintett országok kormányai által hozott rendelkezéseket.
Ezen felül a vállalat a saját protokolljainak megfelelő részletes eljárásokat és ellenőrzési folyamatokat dolgozott ki a munkahelyi veszélyhelyzetek kiküszöbölése érdekében azért, hogy biztosítani tudja a személyek közötti távolságtartást és a megfelelő védelmet minden dolgozója számára.
A Bridgestone továbbra is figyelemmel kíséri az aktuális egészségügyi helyzetet és a termékei iránt jelentkező kereslet ingadozásait.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.