A járvány okozta válság és a jelenlegi háborús helyzet is igazolja, hogy helyes döntés volt Magyarország önellátását erősíteni a stratégiai iparágakban – jelentette ki Varga Mihály a Sanatmetal Kft. beruházásának átadó ünnepségén, Egerben. A vállalat 1,5 milliárdos beruházással fejlesztette orvostechnikai üzemét a kormány 720 millió forintos támogatásával.
Az Egészségipari Támogatási Programnak köszönhetően egy teljesen új iparág épült fel Magyarországon, önellátóvá vált hazánk az egészségügyi eszközök és alapanyagok terén – emelte ki Varga Mihály. Mint mondta: a program nemcsak munkahelyeket véd meg országszerte, hanem erősíti a hazai kutatás-fejlesztést, jelentősen növeli a magyar exportteljesítményt. A tárcavezető leszögezte: nem fordulhat elő, hogy a magyar emberek egészsége, ellátása a nemzetközi piacoktól, ellátási láncoktól, a globális nagyvállalatok üzleti érdekeitől függjön.
Az elmúlt másfél évben 67 milliárd forint kormányzati támogatással 57 cég indított mintegy 87 milliárd forint összegű fejlesztést az ország számos pontján. Ez 6000 magyar család megélhetését biztosítja közvetlenül.
A Sanatmetal beruházásának köszönhetően nemcsak a termelés hatékonyságát növeli a vállalat, hanem továbbra is hozzá tudnak járulni a betegek magasabb színvonalú ellátásához. Bevételeinek jelentős része a külföldi értékesítésekből származik, amely azt mutatja, hogy a magyar termékek keresettek a külpiacokon, a magyar szakemberek tudásában világszerte megvan a bizalom – ismertette Varga Mihály. (Pénzügyminisztérium)
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.