2024. július 3. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 07. 03., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Mesterséges intelligencia használata: az uniós „vert mezőnyben” a magyar vállalkozások

Az uniós átlag a felét sem éri el a mesterséges intelligenciára épülő technológiák valamelyikét használó vállalkozások aránya Magyarországon.

Vállalkozásonként maximum 6 milliárd forint forrás nyerhető el elektromos töltőhálózat létesítésére

Országszerte több mint száz, fővároson kívüli helyszínen létesülhet új nyilvános e-töltőállomás a tervek szerint augusztusban megnyíló, 28 milliárd forintos támogatási lehetőség jóvoltából.

800 millió forintos támogatásra pályázhatnak a vidéki cukrászdák

Országszerte közel nyolcszáz vidéki cukrászda igényelhet egymillió forint vissza nem térítendő támogatást eszközbeszerzésre és fejlesztésre július 2-től augusztus 1-ig. Az összesen 13 milliárd forint értékű turisztikai támogatási konstrukció második üteme július 2-án indult el.

Az eÁfa-bevallás előnyei

A 2024-ben bevezetett elektronikus áfarendszer a bevallások elkészítésében vállalt adóhatósági támogatás révén csökkenti a vállalkozások adminisztrációs terheit, egyúttal kijelöli a fejlődés irányát is, amelyben a végső cél az új platformok használatának elterjedése. A digitális szabályozás részleteit Kenyeres Beáta, a HÍD Consulting szakértője mutatja be.

Mit kell tudni a garanciaszerződésekről?

A garanciaszerződés a szerződéses biztosítékok egyik típusa, amellyel az üzleti életben lehet találkozni. A legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.

Horváth Rita: Ügyfél oldalon is kipróbálnám magam cégvezetői pozícióban

Hiszek abban, hogy mindenki megtalálhatja a saját stílusát akár vezetőként, akár munkavállalóként – mondta az Üzletemnek Horváth Rita, a Publicis Groupe Hungary Chief Media Officere.

Lépett két nagybank: drágább lett a lakáshitel, olcsóbb a személyi kölcsön

Az MBH olcsóbbá tette a személyi kölcsönét, az OTP viszont a kamatplafon fölé drágította a lakáshiteleit.

63 ezernél több személyautót regisztráltak itthon az első félévben

2024 első félévében Magyarországon 63 331 autót regisztráltak, szemben az előző év azonos időszakában regisztrált 56 594 autóval.

Uniós támogatással fejlesztette gyártási kapacitását a Rabacsa Metalltechnik

Több mint 406 millió forintos uniós pályázati támogatásból fejlesztette gyártási kapacitását a fémmegmunkálással foglalkozó, szentgotthárdi székhelyű Rabacsa Metalltechnik Kft.

Európai vállalkozásfejlesztési díjat nyert a VOSZPort és a SEED Alapítvány a nemzeti fordulóban

A Nemzetgazdasági Minisztérium megvizsgálja a kisvállalkozások működési környezetét, és szeptember végéig versenyképességet segítő akciótervet hirdet meg számukra – mondta kedden, az Európai vállalkozásfejlesztési díj budapesti átadó ünnepségén a nemzetgazdasági miniszter.

Nyolc EU-tagállamban volt alacsonyabb a munkanélküliség a magyarországinál 2024 májusában

Ahogy 2023 májusában és 2024. márciusban és áprilisban, 2024 májusában is 6,0 százalékos volt a munkanélküliségi ráta az Európai Unióban.

Új, emberi szemhez hasonló látórendszer jelenhet meg a robotikában

Az emberi szem működése inspirálta azt a forradalmi kamerarendszert, ami jelentősen javítja a robotok látását, valamint reakcióképességét a körülöttük lévő világra. A látószervünk akaratlan mozgásait utánozza a tiszta és stabil látás fenntartása érdekében.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS