2024. január 19. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 01. 19., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

A K&H-nál már elérhető a Széchenyi Kártya Program MAX+ „ZÖLD” alkonstrukciója

A Széchenyi Kártya MAX+ programban az elmúlt egy évben, több mint 104 milliárd forint értékben kötött szerződést a bank.

Számvitel: mi változik 2024-ben?

A 2024-ben életbe lépő legfontosabb számviteli változásokat az RSM Hungary foglalta össze.

Külföldi kiküldetés: bővült az igazolás nélkül elszámolható költségek köre

2024. január 1-től a nemzetközi vízi és légi árufuvarozásban és személyszállításban, nemzetközi forgalomban üzemeltetett jármű fedélzetén foglalkoztatott, külföldön is munkát végző magánszemély esetében külföldi kiküldetéskor naponta 85 eurónak megfelelő forintösszeg számolható el költségként igazolás nélkül.

Nyugdíjkiegészítés: nagy tévedésben van „az átlag magyar”

A szükségeshez képest akár 3–4-szer magasabbra, azaz több tízezer forinttal nagyobbra tippelik a magyarok azt a havonta megtakarítandó összeget, amely ahhoz kell, hogy érdemben ki tudják egészíteni majdani öregségi nyugdíjukat.

Czomba Sándor: elsősorban magyarokkal kell feltölteni a betöltetlen álláshelyeket

A Magyarországon egyidejűleg foglalkoztatható harmadik országból érkező munkavállalók számát immár két évtizede kvóta szabályozza.

Nemzetközi workshop a zöld marketingüzenetekről

A Gazdasági Versenyhivatal január 24-én online, angol nyelvű workshop keretében vitatja meg külföldi versenyhatóságok, illetve szakmai szervezetek képviselőivel a zöld marketingüzenetek vizsgálatának eredményeit.

VOSZ-fórum a NAV-val

A VOSZ Budapesti és Pest vármegyei Regionális Szervezete és a NAV Központi Irányítás Adójogi és Tájékoztatási Főosztálya közös fórumot tartott az adó-és járulék jogszabályok 2024. évi változásairól.

VOSZPort: „Fejlesztéssel indítjuk az évet”

Számos fontos funkcióval és kényelmi szolgáltatással bővült a VOSZPort.

Kész a jövő közútja: energiát termel, amikor autózunk rajta

Megvalósították a világ első energia-visszanyerő közútját. Az évek alatt kifejlesztett, hidraulikus rendszer az út felületébe ágyazva termel energiát, amit a rajta áthaladó járművek nyomásából nyer ki.

Veszélyezteti a magyar kormány az uniós értékeket és intézményeket az Európai Parlament szerint

Nagy többséggel fogadta el az Európai Parlament azt az állásfoglalást, amely elítéli „a magyar kormány szándékos, folyamatos és szisztematikus erőfeszítéseit az EU alapértékeinek aláásására”.

Építőipar: a leggyengébb az EU-ban a novemberi magyar adat

Az előző hónaphoz képest 1,0 százalékkal visszaesett, így az egy évvel korábbitól 2,1 százalékkal maradt el az építőipari termelés volumene az Európai Unióban 2023 novemberében.

Streaming: igazságos díjazást és tisztességes algoritmusokat szeretne az Európai Parlament

Az Európai Parlament uniós szabályokat szorgalmazott annak biztosítása érdekében, hogy a zenei streaming ágazat tisztességes és fenntartható legyen, és előmozdítsa a kulturális sokszínűséget.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS