2024. április 19. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 04. 19., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

XPAND program: a külföldi piacszerzésben segíti a magyar vállalkozásokat az innovációs ügynökség

A Nemzeti Innovációs Ügynökség április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat.

Jó ötletek vannak, de csökkent a befektetők aktivitása

Nyolc csapat nyert féléves mentorálást a start it @K&H programban.

Visszajelzéseket és javaslatokat vár a Nemzeti Innovációs Ügynökség

A kérdőív kitöltése csupán öt percet vesz igénybe.

Csak 2025-től vehetünk fel ingyen készpénzt a postán

Megjelent a Magyar Közlönyben az a törvény, amelyik a postákon is lehetővé teszi az ingyenes készpénzfelvételt havi 150 ezer forintig. A jogszabály hatályba léptető rendelkezéseiből azonban kiderül, hogy erre csak 2025-től nyílik lehetőség.

Érdemi ellenőrzés híján a robogók többségére továbbra sem kötnek kötelezőt

Havi 600-800 forint ellenében elkerülhető a baleseti kártérítés és a mulasztási bírság is.

Illetékmentes ingatlanvásárlás: így maradhatnak milliók a családok zsebében

A CSOK Plusz maximum 150 millió forintos vételárig vehető igénybe. Így mindenképp érdemes megvizsgálni, hogy jogosultak vagyunk-e a támogatott hitelekre.

Digiméter 2024: digitális felzárkózás helyett visszarendeződés a kkv-knál

Pintér Róbert: várakozásunk, hogy a kibontakozó válság erősíteni fogja a hatékonyságot növelő digitalizációt, vágyvezérelt gondolkodásnak bizonyult.

II. VOSZFESZT – ESG. Az új világ itt kezdődik – A konferencia programja

A VOSZ a Pannon Egyetemmel közösen április 25-én Veszprémben rendezi meg a II. VOSZFESZT Vállalkozói Szabadegyetem rendezvényét, amelynek központi témája az ESG kérdésköre.

Sokéves kutatómunka eredményei épülnek be Paks II. betonszerkezeteibe

A HUN-REN EK kutatói is részt vettek az új paksi atomerőművi létesítmények beton- és vasbeton szerkezeteinek kialakítását szabályzó műszaki irányelv kidolgozásában.

A Boston Dynamics nyugdíjazta a legígéretesebb humanoid robotot, de máris itt az új

A világ egyik vezető robotikai fejlesztője váratlanul, magyarázat nélkül köszönt el Atlastól, a humanoidok szupersztárjától. A konkurencia hiába bontott pezsgőt: egy nappal később megjelent egy még fejlettebb robot.

Uniós versenyjogi jogsértések: a korábbi cseh elévülési rendszer összeegyeztethetetlen az uniós joggal

A korábbi cseh elévülési rendszer összeegyeztethetetlen az uniós joggal, mivel gyakorlatilag lehetetlenné vagy rendkívül nehézzé teszi a versenyjog megsértéséből eredő kár megtérítéséhez való jog gyakorlását – mondta ki friss ítéletében az Európai Unió Bírósága.

Döntött az Európai Bíróság: Pablo Escobar neve nem lehet védjegy az Európai Unióban

A Pablo Escobar név nem lajstromozható uniós védjegyként, mivel ez a név a kábítószer-kereskedelemmel és a terrorizmussal hozható összefüggésbe – döntött friss ítéletében az Európai Bíróság.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS