Az Üzletem.hu összefoglalója.
Hol bukkanhatnak fel a NAV revizorai a 24. héten?
Az ADÓtraffipax friss bejegyzéseiből kiderül, hol és kik számíthatnak nagyobb valószínűséggel operatív ellenőrzésre a június 12-én kezdődő héten.
Így adózhatunk 2024 ben: összefoglaló az adótörvényeket módosító javaslatcsomagról
2023. június 6-án a kormány az Országgyűlés elé terjesztette a legújabb adócsomagot tartalmazó törvényjavaslatot, amelynek főbb pontjait a PwC Magyarország szakértői ismertetik.
A vártnál is több adót szedett be a NAV 2022-ban
Megjelent a NAV évkönyve, amely a 2022-es év legfontosabb adóhatósági eseményeit és statisztikáit foglalja össze. Kiderül többek között, hogy mennyi bírságot szabott ki az adóhatóság, és az is, hogy milyen hatékonysággal lehet megtámadni a határozatait. A legfontosabb és legtanulságosabb mutatókat a Jalsovszky iroda szedte csokorba.
Kott Ferenc: cégek tízezreihez hoztuk közelebb a digitalizációt
Az első szakaszának végéhez közeledik a hazai digitális gazdaságfejlesztés egyik legfontosabb kezdeményezése, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által működtetett Modern Vállalkozások Programja.
Ezek Magyarország legjobb cukrászdái
Megkerülhetetlen cukrászlegendák, a csoki iránti szerelemből született friss kisvállalkozások, ékszerdobozhoz hasonlító helyiségek és nagypolgári miliő.
Június 15-én indul a regisztráció a Nyári diákmunka programra
A 2013 óta futó kezdeményezés elsősorban bértámogatással ösztönzi a középiskolások, egyetemisták vakációs foglalkoztatását, ami érdemben segíti elő a fiatalok munkatapasztalat szerzését. Idén nyáron 3,5 milliárd forintos keretösszegre pályázhatnak a jogosultak.
Ifjúsági balesetbiztosítás: húsz éve ugyanannyit fizetnek egy csonttörésre
Húsz éve nem változtattak az állami gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás térítési összegein. A csonttörésre kiutalt pénz ma már az eredeti harmadát éri – írja a Bank360.hu.
Magánegészségügy: ők lettek az Év Betegbarát Szolgáltatói
Idén először választották meg az Év Betegbarát Szolgáltatóit. A díjat azok a magánegészségügyi szolgáltatók nyerték el, amelyek Magyarországon 2023-ban a legjobb betegközpontú ellátást nyújtják.
Nagy valószínűséggel nem jár vissza pénz a banktól, ha mi adjuk ki adatainkat csalóknak
Korlátozott a lehetőség az ügyfél pénzének visszaszerzésére, ha az ő aktív közreműködésével szerzik meg azt a digitális adathalászok – figyelmeztet az MNB.
A költségek megugrása miatt ismét előtérbe került a gépi bérmunka az agráriumban
A gazdálkodók 63 százaléka számolt be arról, hogy a beszerzési költségek megugrása és a finanszírozási feltételek romlása miatt az elmúlt egy év során volt olyan tervezett gépvásárlása, amit végül el kellett halasztania.
Már csak néhány napig indítható szocho mentes biztosítói megtakarítás
Sietniük kell azoknak, akik tervezik biztosítói megtakarítás elindítását, de még nem kötöttek szerződést. Ha mentesülni szeretnének a megtakarítások kamatjövedelmére kivetett 13 százalékos szociális hozzájárulási adó (szocho) alól, a megtakarítást a rendelet hatálybalépését megelőzően, legkésőbb június 30-ig el kell indítaniuk.
Hulladékcsökkentés és -újrafeldolgozás: nem elégedett Magyarországgal (sem) az Európai Bizottság
Az Európai Bizottság megnevezte azokat a tagállamokat, amelyek esetében fennáll a kockázata annak, hogy nem teljesítik a települési és az összes csomagolási hulladék újrahasználatra való előkészítésére és újrafeldolgozására vonatkozó 2025-ös, valamint a hulladéklerakásra vonatkozó 2035-ös célértékeket.
Bírósági „titkok”: mi történik egy tárgyaláson?
Filmekből egyre többször láthatjuk, hogy mi is történik egy bírósági tárgyaláson. Látjuk, ahogy a ravasz ügyvéd érzelmektől átfűtött beszédével meggyőzi az esküdteket. Látjuk, ahogy a bíró ellentmondás nem tűrő hangon rendre utasítja a hallgatóságot. Látjuk, ahogyan „csapdába csalják” a hamis tanúkat és még sok izgalmas dolgot. De ez valóban így van itthon is? Hogyan néz ki egy magyarországi bírósági tárgyalás? A „titkokról” dr. Kocsis Ildikó ügyvéd lebbenti fel a fátylat.
IEA: 1800 milliárd dollárt kellene költeni energiahatékonysági beruházásokra az évtized végéig
Idén akár 624 milliárd dollárt is költhetnek energiahatékonysági beruházásokra világszerte a tavalyi 600 milliárd dollár után – derül ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) előrejelzéséből. A tanulmány szerint a tavalyi 2,2 százalékról 2030-ra 4 százalék fölé kellene emelni az energiahatékonyság növelésének ütemét.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.