2022. július 14. – Információk, hírek vállalkozóknak

2022. 07. 14., 00:24

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Marad a rezsicsökkentés, csak nem úgy – Energia-veszélyhelyzetet hirdetett a kormány

A nagycsaládosok továbbra is kedvezményesen kaphatják a gázt – közölte a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos szerdán Budapesten, a Kormányinfón. A kormány augusztus 1-től energia veszélyhelyzetet hirdet.

Milyen lehetőségei vannak a katából kipenderülő vállalkozóknak?

Az Országgyűlés által elfogadott gyökeres változások miatt sok, eddig katás vállalkozó került abba a helyzetbe, hogy át kell gondolnia a rendelkezésére álló adózási módokat. Közülük jelentős részt képviselnek azok a szellemi munkát végzők – tanácsadók, ügyvédek, informatikusok, reklámszakemberek stb. – akik alacsony költséghányaddal dolgoznak és sokszor kisszámú, döntően gazdasági társaság megrendelők részére számláznak ki nagyobb összegeket, alkalmazottjuk viszont nincsen. A Niveus Consulting Group azt vizsgálta meg, számukra milyen adózási forma lehet a megoldás szeptembertől.

IVSZ: a digitális munkaerő elvándorlását okozza az egyszerűsített adózás lehetőségének szűkítése

Az IVSZ – Szövetség a digitális gazdaságért a kata kivezetésének átütemezését sürgeti és rugalmas, az atipikus foglalkoztatási formákra is alkalmazható adózási módot javasol.

Ipari termelés: megvannak a részletes májusi adatok

2022 májusában az ipari termelés volumene 9,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit; munkanaphatástól megtisztítva a termelés 3,4 százalékkal emelkedett – tájékoztatott a statisztikai hivatal, amely közzétette a részletes májusi adatokat is.

Az árrögzítés nélkül az EU éllovasa lennénk a fogyasztói árak emelkedésében

2022 májusában Magyarország az Európai Unió tagországai közül a 9. legmagasabb drágulással szembesült. A 10,8 százalékos adat annak fényében különösen magas szint, hogy nálunk az árbefagyasztás széles köre működik.

Sófalvi Adrien: Maximálisan elfogadó vagyok

Egy-egy nem szakmainak induló beszélgetésből is rengeteget tanulok: például társosztályokon dolgozó kollégáktól, beosztottaktól, barátoktól – mondta az Üzletemnek Sófalvi Adrien, az Intersnack Magyarország marketingvezetője.

Megérzi az orosz-ukrán konfliktust és a magas inflációt a nagyvállalati szektor

Újra negatívba, mínusz három pontra csökkent a K&H nagyvállalati növekedési index 2022 második negyedévére, mivel a cégeknek jelentős nehézségeket okoz az infláció, az orosz-ukrán konfliktus és a gyenge forint.

Mit tehet a munkáltató téves munkabér utalás esetén?

Időről-időre megesik, hogy a munkáltató a ténylegesen járó munkabér helyett több munkabért fizet ki a dolgozónak. Mit tehet a munkáltató téves munkabér utalás esetén, hogy visszakapja a túlfizetést? Milyen határidőben kell lépnie? Hogyan követelhető vissza a téves munkabér? A érdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.

Magyarország lesz a JYSK régiós központja

Magasabb fokozatra kapcsolt a JYSK boltlánc 200 millió eurós beruházásból épült új logisztikai központja: az ecseri bázis júniusban megkezdte a magyar üzletek kiszolgálását, ezentúl innen érkezik az áru az üzletekbe.

„Balatoni hal”: új brand, uniós oltalom alatt álló termékek

A magyar haltermelés újabb „mérföldkövének” nevezte az agrárminiszter kedden az új brand, a „Balatoni hal” eredetmegjelöléssel ellátott, uniós oltalom alatt álló termékek megjelenését.

Itt vannak az Év Fagylaltja díj idei győztesei

A verseny célja a hagyományos, jó minőségű kézműves fagylalt népszerűsítése, hogy a magyar cukrászat egyre jobb minőségű fagylaltokat kínáljon vendégei számára, ezáltal is igényt támasztva az emberekben az egészséges és minőségi, kézműves termékek iránt.

Jól vizsgázott „összhangzattanból” a GVH

A nemzeti versenyhatóság mintegy 100 milliós bírságot szabott ki számos hazai és egy szlovák hangszerkereskedőre, amiért titokban egyeztették áraikat. A vizsgálat feltárta, hogy az egyik legszélesebb palettájú hangszergyártó, a Yamaha éveken keresztül meghatározta viszonteladói felé a termékeinek minimális árait.

Szeptemberben írják ki a Water4All partnerség első felhívását

A Water4All európai partnerség szeptember 1-jén jelenteti meg első transznacionális felhívását – hívta fel a figyelmet a Nemzeti, Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal.

Akár mindent elveszíthetünk egy kibertámadáskor

A mai világban elkerülhetetlen, hogy mindenki megismerkedjen a digitális ügyintézéssel. A kibertérben azonban ugyanúgy jelen vannak a bűnözők, mint a való életben. Szivós Zoltánt, a DEKRA Akademie szakértője beszélt a veszélyekről.

Nem csak a nagy hirdetőket kopasztják meg a hamis kattintásokkal a neten

A digitális hirdetésekre építő cégek szerte a világon küzdenek a marketingbüdzséket leapasztó hamis kattintási kampányok ellen. Hogyan védekezhetnek a magyar vállalkozások a visszaélésekkel szemben?

A nehézségek ellenére is közel 9 százalékkal nőhet idén a globális reklámpiac

A globális reklámköltések összértéke idén várhatóan meghaladja a 738 milliárd dollárt, ami 8,7 százalékos növekedést jelent az előző évi 679 milliárd dollárral szemben.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Újabb különleges hazai vállalkozás, az Ország Söre szavazást alapító Beerselection mutatkozik be a csatornán. A budapesti sörszaküzletbe hetente több tucatnyi újdonság érkezik, köztük akár olyan különlegességekkel, amelyekből egyszerre csak pár darab érhető el az egész országban. A sörkultúra hazai terjesztése fontos küldetés a tulajdonosoknak, hiszen akár 800-féle sörstílus létezik, miközben a legtöbb ember egyedül a lágert ismeri fel. A magyar sörrajongók által idén összeállított recept sorsáról, a kissé elhasznált „kézműves” kifejezés mögötti igazságról, illetve arról, hogy miért érdemes szaküzletben venni a sört a nagy áruházak helyett, Bárkai Péter mesél a BeerSelectiontől. Az ügyvezető persze igazságot tesz az örök, csapolt, palackozott, vagy dobozos kérdésben is...
Az egészségpénztári befizetések ugyan nem a legelsők a fontossági sorrendben, amire félre akarunk tenni, de előkelő helyre kúsztak fel az utóbbi években Magyarországon. Annak ellenére, hogy milyen kedvező – és a közhiedelemmel ellentétben elérhető – megoldásokat nyújtanak a magáncélú megtakarítások, a magyar társadalom iszonyatos összeget fizet ki zsebből a magánegészségügyben. Dr. Kravalik Gábor, az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének elnöke az ÖPOSZ legutóbbi közvélemény-kutatási eredményei nyomán vázolja honfitársaink hozzáállását a kérdéshez és egyértelmű választ ad rá, hogy hogyan járhatnánk jobban, ha tudatosabban tennénk félre. Fontos: akár havi párezer forintnak is van értelme, sőt!
A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS