A Budapesti Békéltető Testület (BBT) 2024-ben összesen majdnem 1,7 milliárd forint ügyértékben döntött, az eljárások eredményével 71 százalékban mindkét fél elégedett lehetett – tájékoztatott a BBT-t működtető Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK).
A tavalyi 4822 kérelemből 4725-öt zártak le az év végéig, mindkettő több, mint 2023-ban. Az egyezséggel zárult esetek száma 10 százalékkal nőtt, az eljárások átlagosan 75 napig tartottak. 56 százalékuk szolgáltatásokkal szembeni kifogások miatt kezdődött, főképp postai, távközlési és közüzemi ügyek kapcsán.
Az előző évhez képest a légtér nyári leterheltsége és a feszített menetrendek miatt lényegesen nőtt a légitársaságokkal szembeni kompenzációs igények száma, és ismét jelentős volt a parkolási ügyek aránya. Az árukkal szembeni kifogások közül kiemelték a lábbelik, bútortok, matracok, műszaki cikkek meghibásodását, és továbbra is sok ügy került a BBT elé használt autók és internetről vásárolt termékek utáni szavatossági igények miatt.
A jogérvényesítést sokszor hátráltatja, hogy a vevők nem ismerik a webáruházat működtető vállalkozások adatait, de a testület ezzel együtt úgy látja, hogy a jogszabályi követelményeknek megfelelve képesek gyorsan és hatékonyan rendezni a jogvitákat.
Megkétszerezte a környei multitechnológiás ragasztógyár termelési kapacitását a Henkel Magyarország. A német világcég globális hálózatának kiemelt operációi között számon tartott üzemben 30 millió euró értékben új gyártósorokat szereltek be, aminek nyomán a vállalat bútoripari és élelmiszeripari ügyfeleket is ki tud szolgálni. A fejlesztés eredményeképpen az üzem 20 új munkahellyel is bővült.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.