Az Üzletem.hu összefoglalója.
Széchenyi GO! hitelek: itt a friss banki körkép
Már elérhető a Bank360 oldalán az új Széchenyi GO! konstrukciókat is összehasonlító hitelkalkulátor.
Mire számítanak a cégvezetők az újraindítás után?
Vajon túl vannak a vállalkozások a mélyponton? Hogyan alakult az elmúlt másfél év, mit tartanak jelenleg a cégvezetők a legnagyobb kihívásnak és mik a várakozások a következő időszakra?
A legfontosabb tudnivalókat a Rackhost szakértői foglalták össze.
Meghaladta az 1400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1407 forint volt a második negyedévben, 4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi 1352 forintos szintet.
Rossz számlával bukhatjuk az otthonfelújítási támogatást
A 2021. január 1-jével startolt otthonfelújítási támogatással együtt a lakásfelújítási szakmunkákhoz kapcsolódó számlázási kérdések is előtérbe kerültek.
Újabb elemekkel bővíthetik az otthonteremtési programot
Az otthonteremtési programok előrehaladtával egyre szűkül majd azoknak a köre, akik igénybe tudják venni a támogatásokat, ez pedig megtorpanáshoz vezethet az ingatlanpiacon.
K&H: kíméletlen viharok tépázzák az országot
Növekszik a bejelentések száma, de még messze a szezon vége.
Rekordszámú új hallgató a Budapesti Gazdasági Egyetemen
A Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE) idén szeptemberben 6448 elsőéves kezdheti meg tanulmányait, 16 százalékkal többen, mint tavaly.
Ezek a legnépszerűbb ingatlanok Magyarországon és az EU-ban
Magyarországon a családi ház a legnépszerűbb ingatlan típus, a 2020-as adatok alapján további elmozdulás látszik ebbe az irányba.
Továbbra is kilencedik a bankrangsorban az OTP Romániában
A romániai pénzintézeti TOP 10-be tavaly annak köszönhetően került be az állami EximBank, hogy bekebelezte az éppen az OTP-től „megfosztott” Banca Romăneascát.
Amikor a borban tényleg benne van a flow
A bodrogkeresztúri Hegyfarok-dűlőből szüretelt furmint és hárslevelű (95 százalék) és a mádi Holdvölgy-dűlőből származó sárgamuskotály (5 százalék) alkotja ezt a szuper házasítást.
A beruházásösztönzésben is ki kell használni, hogy rendkívül Magyarország-barát az új washingtoni adminisztráció, és a legnagyobb amerikai cégeket is ösztönözni kell magyarországi befektetésekre – hívta fel a figyelmet Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.