A világ legjobb úti céljai közé került a Hortobágy és Erdély

2020. 11. 25., 15:15

Erdélyt is ajánlja a világ legjobb 25 utazási célpontja között a 2021-es évi utazásokat tervezgetőknek a National Geographic.

Erdélyt a tizenkilencedik helyen találjuk, egy hellyel előtte pedig a Hortobágy áll a világ minden térségéből ismert és kevésbé ismert utazási célpontokat ajánló NG-ranglistán, amelyet Alaszkában a Katmai Nemzeti Park vezet – írja a Krónika

A Bram Stoker féle Drakula egyik mellékhatása, hogy a nagyon is valóságos Erdélyt mitikus régióvá tette, bár személyesen sose látta a régiót. Korabeli útleírások alapján állította össze az információkat” – írja az Erdélyt ajánló passzus, jelezve amúgy, hogy bizonyos részletek még stimmelnek is.

Az Erdélyt ajánló cikk megemlíti, hogy Erdély bája már régóta magával ragadta Károly walesi herceget is, akinek az alapítványa a helyi kulturális örökség megmentését szolgáló projekteket finanszíroz.

A Hortobágyot úgy írják le, mint egy olyan tágas vidéket, amely ideális helyszíne lehet a távolságtartásnak. A háborítatlan természet, a gazdag madárvilág mellett Európa legnagyobb megmaradt őshonos gyepterülete kapcsán az évszázadokra visszanyúló pásztorhagyományokat említik meg.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-15 23:15:00
Összesen 2,8 milliárd forintnyi vissza nem térítendő forrásra pályázhat október 15-étől országszerte 2800 vidéki, egész évben nyitva tartó büfé. Az üzletenként egymillió forintos támogatást konyhatechnológiai és a mindennapi működéshez szükséges kisebb eszközök, készletek beszerzésére fordíthatják, de felhasználhatják energiahatékony és gazdaságos üzemelést támogató fejlesztésekre, vagy nagyobb beruházásokhoz is. Pályázni november 30-ig lehet – hívja fel a figyelmet a Magyar Turisztikai Ügynökség.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS