A 2018-ban végzett középiskolások és egyetemisták többsége első évét elárusítóként töltötte Szlovákiában. Ők az elsők, akiknél nyomon követhetőek a tanulmányaik utáni évek.
„A pályakövetés célja, hogy tükröt mutassunk az iskoláknak, milyen sikerrel készítik fel diákjaikat a munkaerőpiacra” – magyarázta Branislav Ondruš (Smer) munkaügyi államtitkár, akit az Új Szó idéz.
A két éve végzett diákok, függetlenül attól, hogy középiskolásokról vagy egyetemistákról van szó, legnagyobb arányban eladóként dolgoztak a tanulmányaikat követő első évben. „Egyetemistáknál ez 6–10 százalékot jelent” – közölte Ondruš. Sok középiskolás dolgozik szerelőként és pincérként.
Az államtitkár szerint a begyűjtött adatok alapján lehet értékelni az oktatási rendszer és a munkaerőpiac kapcsolatát. A rendszer jelenleg 2,5 milliárd adattal dolgozik, Ondruš szerint a következő tíz év alatt ez 180 milliárdra növekszik majd.
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.