Étkezési utalványt biztosítana a kényszerszabadság ideje alatt is egy törvénytervezet Romániában azoknak az alkalmazottaknak, akiknek a koronavírus-járvány miatt kialakult anyagi nehézségek miatt a munkáltatójuk ideiglenesen felfüggesztette a munkaszerződését.
A jogszabályjavaslatot a Pro Románia párt nyújtotta be kedden a parlament elé. A javaslat értelmében az utalványokat kizárólag elektronikus kártya formájában lehetne biztosítani – írja a Krónika.
„Kérjük, hogy a kényszerszabadságon levő alkalmazottak is kaphassanak étkezési utalványt. Fizetéseik nem csupán 25 százalékkal csökkennek, hiszen a tevékenység felfüggesztésével eltűnnek a különböző bónuszaik, az étkezési támogatásuk” – mondta Gabriela Podaşca, a Pro Románia képviselője.
Elmondása szerint a jogszabályjavaslatot sürgősségi eljárás keretében vitatja meg a parlament két háza.
Nukleáris hatósági találkozót tartottak Csehországban, amelynek fókuszban az új atomerőművi blokkok, a kis moduláris reaktorok, valamint a hosszú távú üzemeltetés volt.