A fekete-tengeri gáz kitermelésének megvalósulása esetén a magyar–román interkonnektor bővítésével a régióban nemcsak az energiaforrás, de az útvonal-diverzifikációja is megvalósulna – hangsúlyozta a magyar innovációs és technológiai minisztérium.
Virgil Popescu román gazdasági miniszter egy minapi interjúban megismételte: idén várhatóan nem sikerül módosítani a fekete-tenger alatti földgáz kitermelését lehetővé tevő offshoretörvényt.
Az utóbbi napokban több olyan cikk jelent meg a román sajtóban, amely arra utalt, hogy Magyarország és Ausztria nem érdekelt már a bolgár–román–magyar–osztrák (BRUA) gázvezetékekben. Mi Magyarország álláspontja a BRUA-vezetékkel kapcsolatban? – kérdezte a Krónika az ügyben illetékes budapesti tárcát.
Az innovációs és technológiai minisztérium válaszában arra emlékeztetett, hogy az elmúlt években történt fejlesztéseknek köszönhetően immár megfelelő szintű importkapacitás áll rendelkezésre a diverzifikált ellátás megteremtésére.
Magyarország Szlovénia kivételével minden szomszédos országgal megteremtette a gázhálózat összeköttetését.
„Az ellátásbiztonság további erősítése és a magyar földgázpiac likviditásának fejlesztése érdekében továbbra is megkülönböztetett jelentőséggel bír az ország földgázbeszerzéseinek diverzifikálása mind a lehetséges útvonalak, mind pedig beszerzési források szempontjából” – fogalmaztak a tárcánál.
A minisztérium szerint a román–magyar földgáz interkonnektor bővítése kapcsán ki kell emelni, hogy az lenne az egyetlen olyan projekt, amellyel a fekete-tengeri gáz kitermelésének megvalósulása esetén a közép- és délkelet-európai régión belüli forrás- és útvonal-diverzifikáció is megvalósulna”.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.