Mióta 2019-ben az OTP-nél elérhetővé vált, egyre több hazai bank vezeti be az ApplePay-t, legutóbb a Takarékbank állt be a sorba. A Bank360 megvizsgálta, melyik banknál, milyen kártyákkal lehet iPhone-nal vagy más Apple készülékekkel fizetni.
Két éve elsőként az OTP Bank vezette be Magyarországon, ma pedig már nyolc hazai banknál is elérhető az ApplePay, azaz annak a lehetősége, hogy bankkártyáinkat hozzárendeljük az Apple készülékeihez.
Az ApplePay egy érintésmentes fizetési módszer, ami iPhone-nal vagy egyéb Apple készülékkel vehető igénybe. Használata nagyon hasonlít arra, mintha egy bankkártáyval fizetnénk érintésmentesen, csak itt a fizetést megelőzően nem a terminálon, hanem a telefonunkon azonosítjuk magunkat az ujjlenyomatunkkal, az arcunkkal vagy egy numerikus kóddal.
„Hiába képesek az érintésmentes fizetésre az Apple elmúlt években gyártott készülékei, maga a fizetés csak akkor lehetséges, ha ezt a funkciót a kártyánkat kibocsátó bank is támogatja. Használata mindemellett egy plusz biztonsági réteget is nyújt, mert sem az Apple eszközei, sem pedig a kereskedők nem tárolják a teljes kártyaszámunkat” – mondta Bagyinszki Dániel, a Bank360 elemzője.
Nyolc olyan pénzintézet van jelenleg Magyarországon, melyeknek ügyfelei használhatják az Apple érintésmentes fizetési rendszerét. Abból a szempontból azonban jelentős eltérés van ezek között a bankok között is, hogy mely ügyfeleik, milyen kártyákkal használhatják az ApplePayt. A bankszámlanyitás előtt állók a Bank360 kalkulátorával is meggyőződhetnek arról, hogy a folyószámlához igényelt kártya alkalmas-e az ApplePay használatára.
A táblázat alapján látszik, hogy a nagyobb hazai pénzintézetek közül csak a Budapest Banknál és az Unicreditnél nem elérhető még az ApplePay, a többi bank lakossági ügyfelei legalább Mastercard típusú betéti kártyáikkal már használhatják a szolgáltatást.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.