Magyarország 365: megvannak a győztesek

2019. 12. 12., 14:45

Kihirdették a Magyarország 365 fotópályázat nyerteseit, a szakmai zsűri elismeréseit, a partnerszervezetek különdíjait és a közönségdíjakat összesen tizenöten vehették át.

A szakmai zsűri döntése szerint a Természet és táj kategória első helyezettje Daróczi Csaba A szikes tavak madarai sorozata, második Tóth Péter Út a túlvilágra, a harmadik Orbán Péter A fotós pillanata című képe lett.

Az Épített és tárgyi örökség kategóriában első helyen Pataki Tamás Szimmetria, másodikként Polgár Ádám Magyarország legszebb boltozatai sorozata, harmadikként Piti Marcell Tanya No.01 című fotója végzett.

A Városi és vidéki közösségi és életképek kategóriában első helyezést ért el Jászai Balázs Zalakaros című képe, második lett Rédling Hanna Panzió sorozata, harmadikként Tóth-Piusz István Múzeumi séták sorozatát díjazták.

Közönségdíjban részesült Rizsavi Tamás A Duna mosolya, Papdi Balázs Kupolanézet és Bozó Pál Lopott pillanatok című fotográfiája.

A Magyar Természetjáró Szövetség különdíjában Potyó Imre Jéglakó, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete különdíjában Molnár István Jól kezdődik, a Magyar Turisztikai Ügynökség különdíjában Pádár Piroska Jó reggelt, 2019! című fotója részesült.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a díjátadón elmondta, hogy a pályázat ötlete két dolog találkozásából született, az egyik a hazaszeretet, a másik a hiányérzet. Utóbbi annyit jelent, hogy bár sok színvonalas fotópályázat van az országban, de alig található olyan, amely az országot teljes egészében, a maga sokszínűségében, ezernyi árnyalatában és szépségében törekszik bemutatni. A Magyarország 365 fotópályázat ebben szeretne szerepet játszani – hangsúlyozta.

Káel Csaba, a Művészetek Palotája vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos arról szólt, hogy ez a díjátadó a Nemzeti Filmintézet megalakulásának az előestéje, hiszen az ide készült fotók arról beszélnek, amiről szeretné, ha az intézet is szólna.

Kaiser Ottó, a zsűri elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a pályázatra több mint 4700 alkotó küldött képet, s a díjazottak háromnegyede amatőr fotográfus.

A beérkezett 17 ezer pályaműből szakmai zsűri választotta ki a díjazottakat. A zsűri elnöke Kaiser Ottó, a tagjai pedig Keleti Éva Kossuth-díjas fotóművész, Szarka Klára fotótörténész, Kerekes Emőke fotográfus és Tassy Márk, a Magyar Természetjáró Szövetség igazgatója voltak.

A kategóriák első helyezettjei 1-1 millió forint, a második helyezettek 500-500 ezer forint, a harmadik helyezettek 300-300 ezer forint jutalomban részesültek, az internetes közönségszavazás győztesei 1-1 millió forint pénzjutalmat kapnak kategóriánként. (MTI)

Fotó: Földházi Árpád

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS