„Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program”: akár 10 millió forintot is igényelhet, de lehet, hogy már elkésett

2022. 03. 30., 15:27

A „Magyar Falu Vállalkozás-újraindítási Program” című (GINOP Plusz-1.2.2-22) felhívás keretében benyújtott támogatási kérelmek igényelt támogatása elérte a felhívás keretösszegének 100 százalékát.

Amennyiben a benyújtott támogatási kérelmek támogatási igénye eléri a keretösszeg 130 százalékát, a felhívást az Irányító Hatóság a 130 százalék eléréséről szóló közlemény közzétételét követő harmadik naptól felfüggeszti – tájékoztatott a kormány a hivatalos pályázati portálon.

A keretösszeg 30 milliárd forint; a forrást az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. Egy pályázó 2 millió – 10 millió forint közötti összegre nyújthat be kérelmet, a kormány becslése szerint 3000–4800 vállalkozó jár majd sikerrel.

Támogatási kérelmet az eredeti tervek szerint 2022. február 24-től 2023. március 31-ig lehetett volna benyújtani.

Olyan mikrovállalkozások pályázhatnak, amelyek

– rendelkeznek legalább 1 lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel;

– éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évben legalább 1 fő volt;

– Magyarország területén székhellyel rendelkező egyszeres könyvvitelt vezető gazdálkodók, egyéni vállalkozók vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, egyéni cégek;

– fejlesztéseiket szabad vállalkozási zónának minősülő területen található településeken, vagy szabad vállalkozási zónának nem minősülő területen található, de 5000 főnél alacsonyabb lakosságszámmal rendelkező településeken valósítják meg;

– nem tartoznak a kata hatálya alá.

A felhívás keretében támogatható:

– új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása;

– ingatlan beruházás;

– információs technológia-fejlesztés.

Magyarországon jelenleg 3155 település található, közülük 2887 számlál 5000-nél kevesebb lakost. Ezeken a településeken ugyanakkor csupán a népesség közel egyharmada él, és lakosságszámuk folyamatosan csökken. A kistelepülések tekintetében jelentkező legsúlyosabb problémák között van a munkahelyek hiánya, a helyi gazdaság kiszolgáltatottsága – olvasható a felhívásban.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS