A keretösszeg várható kimerülése miatt a kormány felfüggesztett két, a koronavírus gazdasági hatásainak enyhítését célzó pályázatot.
A kérelmek befogadása 2020. június 19. (péntek) 10:00 órától átmenetileg szünetel
pályázatok esetében, mivel a beérkezett támogatási kérelmek forrásigénye meghaladta a rendelkezésre álló keretet. (Előbbi a felzárkózó régiókban működő, utóbbi a közép-magyarországi vállalkozásokat célozza.)
Mindkét pályázaton 5 millió – 153,5 millió forint közötti támogatás igényelhető; a GINOP-felhívás keretösszege 33,3 milliárd, a VEKOP-felhívásé 18,8 milliárd forint. Az előbbinél 1300–1600, az utóbbinál 750–1000 támogatott kérelemmel számol(t) a kormány.
Mindkét felhívás elsődleges célja a koronavírus gazdasági hatásainak enyhítése a hazai vállalkozások (ezen belül is kiemelten a mikrovállalkozások) munkavállalói létszámának minél nagyobb arányú megtartásán, továbbá az egyes kkv-besoroláshoz és alkalmazotti létszámhoz illeszkedően elérhető támogatás révén megvalósuló fejlesztéseken keresztül. Kiemelt cél továbbá a hazai kkv-k termelékenységének növelése és technológiai megújulásának támogatása.
A támogatható tevékenység ennek megfelelően: „új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása, beleértve az automatizált termelési rendszerek fejlesztését, gyártási technológiák fejlesztését, folyamatautomatizálási eszközök, szenzor-, és vezérlés technológiák fejlesztését, robottechnológia alkalmazását, intelligens gyártás megoldások beszerzését”.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.