Hatvanhat székelyföldi pályázat nyert támogatást a magyar államtól

2019. 07. 12., 13:31

Hatvanhat székelyföldi pályázat nyert támogatást a magyar állam által finanszírozott erdélyi gazdaságfejlesztési program új fejezete keretében. A mezőgazdasági nagyberuházásokat támogató program fő célja integrátorjellegű mezőgazdasági ipari egységek létrehozása.

Elbírálta a marosvásárhelyi székhelyű Pro Economica Alapítvány a székelyföldi mezőgazdasági feldolgozóipari nagyberuházásokra kiírt támogatási program keretében beérkezett 72 pályázatot – írja a Krónika.

A szakértők döntése értelmében 66 pályázat nyert támogatást, hatot elutasítottak. A magyar kormány támogatásával megvalósult gazdaságfejlesztési program kapcsán Kozma Mónika, az alapítvány ügyvezetője elmondta, az RMDSZ politikusaival és szakembereivel igyekeztek pontosan feltérképezni a vállalkozói igényeket és valós válaszokat adni azokra.

Hargita megyéből 31, Kovászna megyéből 18, Maros megyéből 17 pályázat nyert támogatást. A teljes támogatási érték 24 milliárd forint, azaz 343 millió lej.

A mezőgazdasági nagyberuházásokat támogató program fő célja olyan integrátorjellegű mezőgazdasági ipari egységek létrehozása és az integrációt megvalósító vállalkozások támogatása, amelyek működésére alapozva a székelyföldi mezőgazdasági ágazatban hosszútávú fejlesztést lehet elérni.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS