OTP Nyugdíjpénztár: mindenki éljen az az adó-visszatérítés lehetőségével

2021. 05. 19., 16:00

Május 20-án lejár az adóbevallások benyújtásának vagy az e-SZJA felületen való jóváhagyásának határideje. Az OTP Nyugdíjpénztár tagjai a tavalyi befizetések után mintegy 5 milliárd forintnyi visszatérítésre lesznek jogosultak a 19 milliárd forintnyi egyéni és közel 6 milliárd forintnyi munkáltatói befizetés után. A nyugdíjpénztár mindenkinek felhívja a figyelmét, hogy éljen az adó-visszatérítés lehetőségével, aminek összege a befizetések mértékétől függően akár 150 000 forint is lehet.

Péntekig nyilatkozhatnak a pénztártagok a 2020-as évi befizetéseik után járó 20 százalékos adó-visszatérítésről, ugyanis a NAV május 20-ig fogad még el kiegészítéseket az adóbevalláshoz kapcsolódóan. Az adó-visszaigénylést az önkéntes nyugdíjpénztárak tagjai az adóbevallásuk benyújtása, vagy az e-SZJA felületen való jóváhagyása során intézhetik.

Az OTP Nyugdíjpénztár tagjai idén összesen közel 5 milliárd forintról rendelkezhetnek adóbevallásuk során, köszönhetően a több mint 19 milliárd forintnyi egyéni, és az 5,8 milliárd forintnyi munkáltatói befizetésnek.

„Örömmel tapasztaltuk, hogy az elmúlt év bizonytalanságai ellenére az OTP Nyugdíjpénztár tagjai továbbra is szem előtt tartják az anyagi gondoktól mentes nyugdíjaskor fontosságát. Ezt igazolja, hogy bár a pénztárunkhoz utalt adó-visszatérítés összege tavaly is több mint 3,2 milliárd forint volt, tagjaink idén még nagyobb összegről, összesen mintegy 5 milliárd forintról rendelkezhetnek” mondta Nagy Csaba, az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója.

Az önkéntes nyugdíjpénztári számlára egyénileg és 2019-től munkáltató által befizetett összegek, valamint jóváírt támogatói adomány után igényelhető adó-visszatérítés. Ennek mértéke a befizetett összeg 20%-a, de legfeljebb 150.000 forint, amely a tavalyi évben befizetett, 750.000 forint összegű éves egyéni és/vagy munkáltatói befizetéssel érhető el.

Az adó-visszatérítések

Már csak néhány napig, május 20-a éjfélig nyújthatják be, vagy hagyhatják jóvá adóbevallásukat azok a pénztártagok, akik a tavalyi évben akár egyénileg, akár munkáltatójuknak köszönhetően gyarapították nyugdíjcélú megtakarításaikat. A hibátlanul kitöltött és beküldött adóbevallás elfogadása után 30 napon belül a választott pénztári számlára írják jóvá az adó-visszatérítés összegét.

Az adó-visszatérítés összegét nem terheli költséglevonás, az teljes egészében a pénztártag egyéni számláján kerül jóváírásra. Amennyiben a pénztártag több önkéntes pénztárnak is tagja, abban az esetben is csak egy, a tárgyévben már létező olyan önkéntes pénztári számlára kérheti az adó-visszatérítés átutalását, amelynél – a pénztár igazolása alapján – történt a bevallást érintő évben befizetés. Az önkéntes nyugdíjpénztári, egészségpénztári és önsegélyező pénztári befizetések adókedvezménye továbbra is összevonandó, és az együttes adó-visszatérítés mértéke nem haladhatja meg az évi 150 000 forintot.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS